Україна і світ

Як оформити субсидію на оренду житла для ВПО: алгоритм дій

Фото: Depositphotos

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні опинилися в надзвичайно складних умовах через війну. Проте держава продовжує надавати підтримку ВПО. 

Факти ICTV дізнавалися, як оформити субсидію на оренду житла для ВПО. 

Як ВПО отримати субсидію на оренду житла: алгоритм 

Міністерство соціальної політики України опублікувало алгоритм отримання субсидії на оренду житла для ВПО. На початковому етапі здійснюється заповнення та підписання документів ВПО і власником житла. 

Необхідні документи: 

  • договір оренди житла;
  • заява на отримання субсидії та компенсацію частини податків; 
  • в окремих випадках можуть знадобитися скановані копії документів (наприклад, підтвердження статусу законного представника або судове рішення). 

Далі, потрібно подати документи до Пенсійного фонду України. 

Це можна зробити: 

  • офлайн — документи подаються в паперовій формі через будь-який сервісний центр ПФУ чи ЦНАП, де вони підписуються особисто;
  • онлайн — через портал електронних послуг ПФУ, де документи подаються в електронному вигляді та підписуються за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). 

Зверніть увагу: обов’язковими є два підписи — наймача та наймодавця — для підтвердження домовленостей між ними. 

Як оформити субсидію переселенцям: скільки чекати та куди прийдуть гроші 

Отримання рішення щодо субсидії відбувається протягом 10 днів. За цей час ви отримаєте повідомлення про призначення субсидії та її розмір. За необхідності вам можуть надіслати запит на уточнення даних або виправлення помилок. Якщо ж у призначенні субсидії буде відмовлено, ви отримаєте детальне пояснення причин відмови. 

Адреса в довідці ВПО повинна відповідати адресі орендованого житла. У разі зміни місця проживання (переїзду в орендоване житло) необхідно повідомити органи соцзахисту, вказавши нову адресу та надавши копію довідки ПФУ. 

Якщо субсидію призначено, то внутрішньо переміщена особа (ВПО) щомісяця отримує на картку виплату, яка враховує соціальні нормативи, тоді як власник житла отримує компенсацію на оплату податків щоквартально, виходячи із соціальної вартості оренди.

Водночас ВПО сплачує орендну плату та комунальні послуги власнику або надавачам послуг згідно з домовленістю, а власник житла самостійно сплачує податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з отриманого доходу від здачі житла в оренду. 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-24 17:39:00