Як обрізати плетисті троянди на зиму: поради експерта
Щоб рослини тішили око, за ними потрібен певний догляд. Наш постійний експерт із рослин Олексій Колесник у матеріалі Фактів ICTV розповів, як обрізати плетисті троянди на зиму та про особливості підготовки цих квітів до холодів.
Плетисті троянди: особливості рослини
Як правило, плетисті троянди через свої довгі стебла використовуються у ландшафтному дизайні – для вертикального озеленення, декорування і як ґрунтопокривна рослина. Сама рослина являє собою кущ.
– Плетисті троянди вирізняються своїми довгими, гнучкими стеблами, що можуть обвиватися навколо різних опор, стелитися по землі чи просто рости вгору та в сторони, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Плетисті троянди представлені двома видами – класичними рамблерами та гібридними клаймберами. Перші досить довгі та сягають 8 метрів, а от другі – всього лише 2-4 метрів.
Обрізка плетистих троянд на зиму: навіщо потрібна
Загалом обрізка необхідна трояндам, тому що сприяє зміцненню рослини, збільшує їхню витривалість до морозів та оптимізує циркуляцію повітря у кроні.
Тож, якщо ви хочете мати справді гарний ландшафт, обов’язково проведіть цю процедуру.
Обрізання плетистих троянд на зиму: коли проводити
Обрізати ці рослини можна відразу після того, як температура вночі опуститься нижче 0°.
– Я рекомендую починати обрізку троянд після завершення цвітіння. Але буває так, що квіти тримаються до сильних морозів, тоді у листопаді їх варто видалити вручну, заразом провести загальну обрізку, видаливши всі хворі й пошкоджені частини, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Тобто обрізати плетисті троянди можна у період із середини жовтня – до початку листопада. Проведення маніпуляції ж раніше лише нашкодить трояндам, оскільки це сприятиме росту рослин, а перед настанням холодів це не бажано.
Як обрізати плетисті троянди на зиму
Загалом цей вид троянд потрібно обрізати лише тоді, якщо їхня висота сягає більш ніж 180 см. Якщо це так, їх варто вкоротити приблизно на 30 см.
Передусім потрібно підготувати інструменти для процедури. Знадобляться садові ножиці. Вони мають бути простерилізованими та гострими.
Також під час обрізки кущ має бути повністю оголеним – з нього потрібно зняти все суцвіття та листя.
Після цього можна ставати до роботу та почати видаляти спершу пошкоджені, старі, хворі частини, а також ті, що ростуть всередину троянди.
– А здорові пагони потрібно залишати не більше двох метрів у довжину. Після обрізання обробіть садовим варом великі зрізи й приберіть усі видалені частини, щоб запобігти розповсюдженню хвороб, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Зауважимо, що зрізи необхідно робити під кутом 45 градусів, 5-7 цьогорічних пагонів на квітці варто залишити. Якщо троянда низькоросла, то її просто пригинають до землі, не обрізаючи.
Одразу після обрізання троянд на зиму квіткарі проводять утеплення рослин. Для цього вони накривають корені певним матеріалом, а саме корою або агроволокном тощо.
– Накрийте кореневу зону шаром мульчувального матеріалу: соломи, кори, стружки, чи навіть агроволокна, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Зауважимо, що агроволокно, поліетилен використовують для укриття великих ділянок із квітами. Матеріал натягують на металевий чи дерев’яний каркас, зробивши отвори для доступу повітря.
Також перед настанням холодів троянди рекомендують підживити. Так вони будуть витривалішими до морозів. Для найбільшого ефекту потрібно провести підживлення двічі. Перше внесення добрив можна проводити вже наприкінці вересня. А повторити полив варто у жовтні, через два-три тижні після першого підживлення.
Щоб приготувати суміш для підживлення троянд, візьміть по 15 г суперфосфату і монофосфату із розрахунку на 10 літрів води.
Отже, у матеріалі ми розібрались, як правильно обрізати плетисті троянди на зиму та як підготувати квіти до холодів.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
До речі, раніше Факти ICTV писали, як та коли проводити живлювання троянд.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-10 17:24:00