Як не опинитися в інформаційному вакуумі — рекомендації Держспецзв’язку
На 9-му місяці війни Україна надійно тримає телекомунікаційний фронт. Утім, українці вже відчули, як це — внаслідок ударів російських окупантів по критичній інфраструктурі нашої країни залишитися без світла, телебачення, мобільного зв’язку та інтернету.
Що слід робити, аби за цих умов не втратити зв’язку із зовнішнім світом і не опинитися в повному інформаційному вакуумі, глядачам телемарафону «Єдині новини» розповів голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь.
— Головне завдання ворога — відключити нас від комунікацій та цивілізованого світу. Для цього вони знищують енергетичну інфраструктуру, на жаль, після обстрілів деякі сайти не працюють, не працюють передавачі Wi-Fi, не працюють станції провайдерів. Тому всі намагаються користуватися мобільним зв’язком, котрий також інколи не витримує такого навантаження, — зазначив Юрій Щиголь. — Ми рекомендуємо якомога менше під час відсутності світла навантажувати Інтернет-мережі мобільних провайдерів для того, щоб кожний міг зв’язатися зі своїми близькими й повідомити, що з ним усе добре.
Голова ДССЗЗІ повідомив, що з першої хвилини, коли вимикається зв’язок усі органи та служби, зокрема Держспецзв’язку, Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій, оператори, провайдери, починають діяти, аби його відновити.
— У світі ніхто не готувався до такої ситуації, коли неадекватний сусід – неадекватний ворог намагатиметься знищити нашу країну фізично, знищити її енергосистему, цивільну інфраструктуру та систему доступу громадян до інформації, — підкреслив Юрій Щиголь. — Тому ми закуповуємо генератори, оператори закуповують акумулятори для того, щоб зв’язок був, і найближчим часом ми цю проблему в межах своїх можливостей вирішимо. І точно — цю проблему із часом розв’яжуть Збройні Сили України після перемоги над ворогом.
Аби не опинитися в інформаційному вакуумі:
- і надалі довіряти українській владі, не піддаватися паніці, яку намагається спровокувати наш ворог;
- придбати радіоприймачі на батарейках, що приймають сигнали FM-станцій, мовлення яких після вимкнення електроенергії забезпечується генераторами;
- слухати систему оповіщення Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка не потребує наявності інтернету й попри режим тестування шляхом відправлення технічних SMS працює досить ефективно;
- скористатися можливостями супутникового зв’язку Starlink, який у разі потреби організує Міністерство цифрової трансформації разом з органами місцевої влади через створення спеціальних мобільних пунктів.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Юрій Щиголь запевнив, що попри будь-які кризові ситуації Держспецзв’язку забезпечить надійний зв’язок Президента України, Прем’єр-міністра, військового командування й керування державою втрачене не буде.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-11-13 13:42:07