Як навчаються протитанкісти на фронті
Від їхньої підготовки залежить якісне та точне ураження броньованих ворожих цілей. Проте кожен з них вже має величезний досвід ведення бойових дій як під час проведення АТО/ООС, так і нині.
Військовослужбовець Андрій родом з Чернігівщини, уклав контракт зі Збройними Силами України, коли йому ледь виповнилося 18 років, і вже четвертий рік нищить ворога у складі протитанкових підрозділів. Він навчався на старшого навідника гармати МТ-12, а пізніше пройшов перепідготовку і на «Стугні». Початок війни зустрів на Світлодарській дузі, проте доводилося постійно воювати в найгарячіших куточках, як-от: Бахмут, Курдюмівка, Дебальцеве, Ізюм, Херсон тощо. На його думку, в найкоротший час можна опанувати таку спеціальність.
— Працюємо на «Стугні-П», українському протитанковому ракетному комплексі. Останнім часом було знищено багато ворожих цілей, зокрема, це ворожий танк, МТЛБ та «пікап» з особовим складом і боєприпасами противника. Ми постійно ведемо розвідку та намагаємося перебити їм логістику. Був випадок, коли виїхали два ворожі танки, що працювали по наших позиціях, навіть в умовах поганої видимості ми вразили один танк, інший одночасно відкотився. Головне — це бути максимально зосередженим на цілі, — розповідає командир протитанкового відділення окремої механізованої бригади, військовослужбовець Андрій.
Зі слів Андрія, великим позитивом у застосуванні «Стугна-П» є те, що оператори під час застосування перебувають у безпечному місці в укритті і виходять лише у разі перезарядки ракети. Також велику роль при цьому відіграють дальність та якість зображення на екрані і оптика, що дозволяє виявляти ворожу ціль на відстані 10–12 кілометрів.
Водночас під час використання «Стугна-П» необхідно ретельно вести й бойову роботу. Там дуже високоякісна оптика щодо наближення та віддалення до цілі, також можна працювати і в телевізійному режимі.
Військовослужбовець Микола родом з Житомирщини. З початком широкомасштабного вторгнення він захищає країну у складі протитанкового підрозділу.
— Загалом розрахунок «Стугна-П» налічує трьох військовослужбовців. Це командир розрахунку, який віддає відповідні накази, старший оператор, що здійснює постріл, та оператор, який перезаряджає і допомагає виставити та зняти установку. Ми можемо виявити будь-яку броньовану ціль за потреби на певній відстані. Намагаємося вдосконалювати свої навички, аби максимально ефективно нищити ворога. При цьому велику роль в цьому відіграє і фізична підготовка, адже установка є важкою. Ми постійно або воюємо, або тренуємося чи навпаки, — каже старший оператор протитанкового відділення окремої механізованої бригади, військовослужбовець Микола.
Поряд зі «Стугна-П» використовують у війську і «Фагот» — радянський переносний протитанковий ракетний комплекс.
— Він хоча і є дещо застарілим, проте свою роботу і наразі виконує ефективно. Він може знищувати всю броньовану техніку ворога, проте головним тут є належна підготовка оператора, що здійснює пуск, — зазначив оператор протитанкового відділення окремої механізованої бригади, військовослужбовець Вадим.
Фото та відео автора
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-10-01 16:04:53