Україна і світ

Як написати заяву на відпустку – інструкція


Крок 1. Дізнаємося кількість зароблених днів відпустки та терміни

Крок 2. Домовляємося про кількість днів і дати з керівництвом

Крок 3. Шукаємо зразок заяви

Крок 4. Яка інформація зазначається в заяві – інструкція

Крок 5. Вимоги до написання заяви на відпустку

Крок 6. Підписуємо документ у керівника

Крок 7. Подання документа до відділу кадрів

Перед тим як писати заяву на відпустку, слід дізнатися кількість днів, які можна взяти. Для цього необхідно звернутися до відділу кадрів, де нададуть інформацію про кількість днів щорічної відпустки.

Крім того, фахівці уточнять терміни, коли працівник може дозволити собі взяти основну відпустку та чи достатньо у нього стажу для цього.

Згідно з нормами закону, після накопичення необхідного стажу працівник може брати відпустку у будь-який час.

Однак щоб уникнути проблем з керівництвом та можливого звільнення, краще завчасно домовитися про терміни, дати та дійти компромісу. Краще робити це заздалегідь, хоча б за місяць.

Найчастіше зразки заяви на відпустку видають співробітники відділу кадрів, адже у кожної організації свої вимоги до документів.

В умовах віддаленої роботи приклад заяви співробітнику можуть надіслати поштою.

Попри те, що в  різних організаціях вимоги до подібних документів можуть відрізнятися, існують обов’язкові елементи заяв.

Які інформаційні блоки зазначають у заяві:

  • Шапка. У ній уточнюється, на чиє ім’я пишеться заява (посада, назва фірми і ПІБ керівника організації), а також інформація про співробітника (посада, відділ і ПІБ). Цей блок пишеться у правому верхньому кутку листа.
  • Заголовок. Заява (прописується у центрі листа, трішки нижче першого блоку).
  • Текст. Зазначається вид відпустки, тривалість і дати (Прошу надати мені щорічну основну відпустку тривалістю… – найчастіше формулюється так).
  • Дата написання і підпис. Дата пишеться ліворуч, підпис – праворуч.

Оскільки це офіційний документ, він пишеться на чистому аркуші формату А4. Водночас  бажано використовувати синю ручку (чорний шрифт під час набору на комп’ютері).

Заяву потрібно написати чітко, без помилок, щоб співробітники відділу кадрів могли правильно оформити відпустку.

Після написання заяви її слід віднести чи відправити на затвердження безпосередньому керівнику відділу, а також директору підприємства.

Вони також підписують документ.

Після всього цього заяву на відпустку передають до відділу кадрів, де її оформлюють і надають інформацію бухгалтерії щодо відпускних нарахувань. Відтак на рахунок працівника надходять кошти.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-05 16:00:02

Back to top button