Україна і світ

Як Міноборони краде гроші на закупівлях харчування для українських військових: шокуючі цифри

У частини армійських чиновників немає проблем з тим, щоб красти на їжі людей, які своїм життям захищають країну. Оскільки ці недолюди й далі на своїх посадах, то і керівництво країни не вважає проблемою крадіжку на їжі у військових.

Міністерство оборони України 11 жовтня замовило харчів на понад 51 мільйон гривень. Йдеться про закупівлю 700 тисяч комплектів харчування у військові частини.

Картоплю Міністерство оборони України закупило по ціні 7,70 гривень за кілограм. Нагадаю, що йдеться про закупівлю 700 тисяч комплектів харчування. Для порівняння, освітяни Тернополя замовили картоплю з доставкою у школи й дитсадки на третину дешевше – по 5,85 гривень за кіло. Гуртові ціни у відкритих джерелах узагалі в півтора-два рази нижчі – 3,00 – 4,50 гривень за кілограм.

Сезонну цвітну капусту Міноборони закупило по 57,00 гривень за кіллограм. Для порівняння освітяни Дніпровської РДА у Києві купили її втричі дешевше – по 15,00 гривень, а Національна академія внутрішніх справ удвічі дешевше – по 19 гривень. Звичайну ріпчасту цибулю Міністерство оборони закупило по 15 гривень за кілограм, тоді як в гіпермаркетах її продають за 11 – 12 гривень.

Знаєте, я люблю наводити приклади розкрадань наших податків саме на продуктах харчування. Це дуже зрозумілі приклади, бо ціни на продукти харчування знає кожен. Можливо, ви думаєте, що описаний вище тендер – прикра випадковість. Я вас розчарую, ніяка це не випадковість. За тиждень після описаної закупівлі Міноборони замовило вже в іншого постачальника харчів на 107 мільйонів гривень.

Як Міноборони краде гроші на закупівлях харчування для українських військових: шокуючі цифри
Міноборони розкрадає податки на продуктах харчування

Цього разу для військових замовили майже вдвічі більше комплектів харчування за катологом. Так от ціна за них виявилася на 7 % дорожче від цін з контрактів, які я щойно описав. За каталогом картопля коштуватиме армії 7,44 гривень за кілограм. У жовтні в супермаркетах картоплю продавали у середньому по 6,95.

Свіжий столовий буряк обійдеться військовим у 9,00 гривень за кіло. У жовтні його середня ціна в супермаркетах була на третину нижча – 6,36. Свіжу білоголову капусту Міноборони замовило по 7,98 гривень за кілограм. У жовтні її продавали в супермаркетах у середньому на чверть дешевше – по 6,35.

Ще одна цікава деталь. На всіх цих тендерах у переможця було від трьох до п’яти конкурентів, і усі вони пропонували від 4% до 30% нижчі ціни. Але Міноборони відхилило пропозиції цих скупердяїв. І ще зовсім трішки про власне постачальника, обраного чиновниками Міністерства оборони. Компанія “Військторг” через засновників і менеджерів пов’язана із так званою “генерал-Єнакієвською” групою.

Свою назву вона отримала за часів президента Віктора Януковича через зв’язок з тодішнім міністром оборони Михайлом Єжелєм, який був пов’язаний бізнесом з нардепом від “Партії регіонів” Юрієм Іванющенком, також відомий як “Юра Єнакіївський”. У 2017 – 2018 роках “Військторг” отримав замовлення Міноборони на 2 мільярди 870 мільйонів гривень. Це майже половина харчових підрядів армії у цей період. У 2014 – 2016 роках компанії “генерал-Єнакієвської” групи отримали від Міноборони підрядів на 3 мільярди 340 мільйонів гривень. Це теж майже половина харчових підрядів армії у той період.

Чи зможемо ми зупинити ці та інші огидні схеми розкрадання наших з вами грошей? Ми зробимо все можливе, проте до виборів президента нам це навряд вдасться. Скажу вам більше, без зміни цієї влади, нам і після виборів зупинити ці схеми навряд вдасться. Тож все, як завжди, в наших руках. Дякую, колегам з сайту “Наші Гроші” за чудові розслідування. 

Джерело Телеканал новини «24»
21.11.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:
[easy-social-like facebook=”true” facebook_follow=”true” skin=”metro” counters=0 align=”left”] [easy-social-share buttons=”facebook,twitter,vk,ok” counters=1 counter_pos=”topm” total_counter_pos=”before” style=”button” point_type=”simple”]

Close