Як користуватися 3D-ручкою: корисні поради та правила
3D-ручка – інноваційний пристрій, який дає змогу створювати тривимірні об’єкти в повітрі чи на спеціальній поверхні. Вона стане у пригоді як для творчості, так і для практичних завдань, наприклад, ремонту чи створення деталей.
Life. Факти ICTV розказують на чому можна малювати 3D-ручкою та як це правильно робити — докладніше читайте в нашому матеріалі.
Як потрібно використовувати 3D-ручку
3D-ручка працює за принципом мініатюрного 3D-принтера. Вона плавить пластикову нитку (філамент), яка виходить через тонкий носик у вигляді рідкого пластику, а потім застигає, створюючи об’ємні конструкції.
Щоб малювання було зручним, а зображення вийшло гарним, насамперед необхідно правильно обрати поверхню.
Для цього:
- використовуйте спеціальні килимки для 3D малювання, які витримують високу температуру та запобігають прилипанню пластику;
- звичайний папір підходить для простих малюнків, але за його використання пластик може прилипати до паперу, тому готову роботу потрібно відділяти дуже обережно;
- використовуйте скло або кераміку – вони мають гладку поверхню, тому пластик легко зніматиметься після застигання.
Не малюйте 3D-ручкою безпосередньо на меблях або інших чутливих до температури поверхнях, щоб уникнути пошкоджень.
Як користуватися 3D-ручкою — інструкція
Якщо ви вперше будете користуватися 3D-ручкою, скористайтеся нашими порадами:
- Підготуйте ручку до роботи. Увімкніть пристрій і дочекайтеся, поки він нагріється до робочої температури (зазвичай це займає 1-2 хвилини). Індикатор нагріву підкаже, коли ручка готова до використання.
- Вставте філамент. Оберіть відповідний тип пластику (PLA, ABS чи інший, залежно від вашої ручки).
- Вставте нитку в спеціальний отвір і натисніть кнопку подачі пластику.
- Розпочніть малювання. Для цього натисніть кнопку, щоб подати пластик, і почніть створювати лінії. Ви можете малювати як на плоскій поверхні, так і в повітрі для створення об’ємних конструкцій.
- Під час роботи контролюйте швидкість. Більшість 3D-ручок мають спеціальний регулятор швидкості подачі пластику. Для тонких деталей зменште швидкість, а для великих об’єктів – збільште.
Корисні поради під час використання 3D-ручки
Під час малювання обов’язково дотримуйтесь інструкції. Кожна модель 3D-ручки має свої особливості, тому перед початком роботи уважно ознайомтеся з інструкцією до вашого пристрою.
Фахівці радять спочатку тренуватися на простих формах. Насамперед варто починати з малювання ліній, квадратів або кіл, щоби звикнути до управління ручкою. Також, щоб уникнути помилок, краще обирати якісний пластик (філамент), або той матеріал, який рекомендований виробником.
Пам’ятайте, що працювати з 3D-ручкою необхідно в добре провітрюваному приміщенні, оскільки під час плавлення пластику виділяються специфічні запахи.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Ми розказали, як користуватися 3D-ручкою. Дотримуйтесь наших порад, сміливо експериментуйте та створюйте дивовижні тривимірні об’єкти.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-02 16:42:00