Україна і світ

Як кишкові бактерії можуть впливати на ліки – дослідження

Фото: Pixabay

Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Chemistry, виявило, що кишкові бактерії здатні знижувати ефективність лікарських препаратів.

Вплив мікробіому

Вчені університетів Пітсбурга та Йеля встановили, що кишкові бактерії здатні метаболізувати певні пероральні препарати націлені на G-білкові рецептори, які відіграють важливу роль у лікуванні депресії, мігрені та діабету.

 

Зараз дивляться

– Розуміння взаємодії між препаратами та мікробіомом — це ключ до персоналізованої медицини, — наголошує автор дослідження.

Як проходило дослідження

Вчені створили синтетичну спільноту з 30 типових кишкових бактерій і протестували вплив кожної з них на 127 GPCR-препаратів.

Результати дослідження показали, що 30 лікарських засобів зазнали метаболічних змін через вплив кишкових бактерій, а 12 з них — були трансформовані.

Наприклад, під впливом бактерії Morganellа ілоперидон (препарат для лікування шизофренії) повністю змінив  хімічну структуру: розташування атомів у молекулі та зв’язки між ними.

Від ліків — до їжі

Дослідники зазначають, що цей підхід можна використовувати також для вивчення впливу харчових компонентів на організм.

Наступний крок команди — створити карту мікробного метаболізму для підвищення безпеки та ефективності не лише медикаментів, а й продуктів харчування.

Ці результати підкреслюють важливість персоналізованої медицини, коли лікування буде адаптованим до індивідуальних потреб кожної людини

ДжерелоSciTechDaily

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-04 10:54:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин