Україна і світ

Як інтернет може зруйнувати наше психічне здоров’я

Як інтернет може зруйнувати наше психічне здоров'я

У далекі дев’яності з’явився термін – інтернет-залежність. Тоді інтернет став активно проникати в нашу повсякденність, з геометричною прогресією зростала кількість користувачів, тоді й з’явилися перші проблеми.

Тоді лікарі помітили, що люди стали проводити багато часу в інтернеті, більше встановлених норм, розповів психотерапевт Сергій Кістеньов.

Пройшли роки й інтернет зв’язав не тільки людей на різних континентах. Він настільки проник в усі сфери, що стало не зрозуміло, яку кількість проведеного часу в мережі є нормою?

Як інтернет може зруйнувати наше психічне здоров'я

Це питання залишається спірним, досі немає чітких критеріїв діагнозу інтернет-залежність. Наукова спільнота, замість того, щоб підвести всі симптоми під один знаменник, розділила їх на кілька.

Види залежностей в інтернеті

Азартні ігри та букмекерські контори онлайн. Це один з найбільш поширених з визнаних розладів в мережі серед чоловіків від 16 до 45 років. Доступність і анонімність приваблює безліч гравців щодня.

Залежність від онлайн-ігор. Близько 40 відсотків гравців World of Warcraft (WoW) залежні. А є ще “танки”, “Lineage” і т.д. До речі, серед залежних, знову ж таки, більше чоловіків.

Розлад комунікативної залежності (CAD) – це поведінковий розлад, пов’язаний з необхідністю постійного спілкування з іншими людьми, навіть коли в такому спілкуванні немає практичної необхідності. Цим більшою мірою страждають жінки.

Інформаційне перевантаження. Примусовий веб-серфінг або пошук в базі даних.

via GIPHY

Що говорить наука?

Чи залежні люди, які багато часу проводять в інтернеті, які навчаються, спілкуються, дивляться кіно або працюють? Ні! Інтернет сам по собі є тільки середовищем, люди насправді залежні від процесів, які підтримуються в інтернеті.

Що робити? 

 • Навчіться управління часом в мережі;
 • Оцініть переваги й шкоду інтернету;
 • Підвищуйте усвідомленість, поставте питання “навіщо я взяв/ла в руки телефон”;
 • Встановіть додаток-контролер;
 • Навчіться керувати емоціями й контролювати імпульси, пов’язані з доступом в інтернет;
 • Знайдіть альтернативну діяльність.
 • Не виходить зробити це самостійно – зверніться до лікаря.

  Джерело Телеканал новини «24»
  12.06.2019

  Close