Як гартувати моральний дух і долати бойовий стрес: думка експертів
Сьогодні у Military Media Center провели круглий стіл на тему «Психологічна підтримка воїнів у районах бойових дій: як гартувати моральний дух і долати бойовий стрес». На заході були присутні Олексій Лесюк, начальник відділу психологічного супроводу — заступник начальника управління психологічного забезпечення ГУ МПЗ ЗСУ, Наталія Мельник, начальниця відділу оперативної психологічної роботи у військах (силах) Центру МПЗ ЗСУ, Владислав Синяговський, начальник відділення оперативної психологічної роботи 77-го Центру МПЗ ОК «Північ», Андрій Карачевський, начальник відділення оперативної психологічної роботи 72-го Центру МПЗ ТРО та Сергій Дорошенко, заступник командира 68-ї окремої єгерської бригади з морально-психологічного забезпечення.
«Добре, коли є техніка, зброя, але ми повинні розуміти, що всі завдання виконують люди»
Під час дискусії учасники піднімали різні теми, зокрема, говорили про те, як організована діяльність військових психологів, групи контролю бойового стресу, супроводу відновлення, яку психологічну підготовку до участі в бойових діях проходять військовослужбовці у навчальних центрах та на полігонах. Крім того, обговорювалась робота з бойовим стресом на передовій, а також відновлення після психологічного навантаження боєм.
— Дуже дякую організаторам за можливість виступити на круглому столі. Психологічна підтримка військовослужбовців — це досить серйозна та клопітка робота. Добре, коли є техніка, зброя, але ми повинні розуміти, що всі завдання виконують люди і саме від них залежить успіх виконання цих завдань. Якщо людина потребує психологічної підготовки, то вона має отримувати її від кваліфікованих та підготовлених спеціалістів — військових психологів, завдання яких не тільки підтримати, а й донести командиру про психологічний стан підрозділу та як можна вирішити ті чи інші проблеми, — зауважив Олексій Лесюк.
«Головна мета таких заходів — це обмін досвідом»
Як зазначили самі спікери, головна мета таких заходів — це обмін досвідом, звернення уваги спільноти на тему важливості психологічної підготовки людини на полі бою.
— Військовослужбовці на їхньому рівні психологічної підготовленості повинні розуміти чотири основні доктрини: ідею перебування в армії, розуміння сенсів, важливість лідерства у підрозділі, дієвість та практичність того, що вони роблять особисто та відповідно, що робить підрозділ. Цими рівнями підготовки повинна займатись група бойового стресу, яка має також реагувати на кризову ситуацію та стан солдата. Але зрозуміло, що біля кожного солдата ми не можемо поставити психолога, тому вони повинні контролювати психологічний тиск так, щоб людина не зламалась, а загартувала та була готова до психоемоційних стресових ситуацій, — зазначив Владислав Синяговський.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Також важливим аспектом, на його думку, є закріплення набутих навичок на тренуваннях в умовах, максимально наближених до бойових.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-07-11 16:16:37