Україна і світ

Як для довгострокового миру повинна закінчитися війна та як звільнятимуть Донбас – Жданов

Для того, щоб в Європі утвердився довгостроковий мир, а Україна відчувала себе в безпеці після закінчення бойових дій, має відбутися розвал РФ та ліквідація її, як цілісної держави.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

– Якщо ми говоримо про довгостроковий мир, тоді має відбутися розвал РФ та ліквідація її, як цілісної держави. Якщо залишиться більшість Росії у тому розумінні, у якому вона існує сьогодні, мир буде недовго. Росія робитиме все, щоб відродитися, а в неї один спосіб – повернути собі славу шляхом зброї, шляхом війни, – прогнозує експерт.

Також Жданов висловив думку, що окуповані до 2022 року території Україна зможе повернути лише військовим шляхом, а у питанні Криму необхідно діяти військовим чи комплексним способом.

– Повертати Донбас однозначно військовим шляхом. А Крим – треба спитати у військових, коли наші сили підійдуть до Криму, до адміністративного кордону. На мій погляд, Генштаб має дати оцінку доцільності військової операції зі звільнення Криму. Якщо на той момент це буде доцільно, то її треба проводити, треба проводити її одразу, щоб не дати противнику отямитись, – зауважує експерт.

Однак, якщо ціна питання буде дуже високою, а кількість втрат дуже великою, тоді варто повернутися до військово-дипломатичного шляху.

– Тобто під тиском ЗСУ добиватися дипломатичного вирішення цього питання. Тільки чи військовий, чи комплексний підхід. Дипломатичний – ні, тут ми не сильні і ми тут можемо програти, особливо з таким колом друзів РФ, як ми бачимо вимальовується у старій Європі, – сказав Жданов.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-28 14:34:06

Back to top button