Україна і світ

Ядерна зброя РФ в Білорусі – чи зможе Росія завдати ядерний удар

Росія не зможе завдати ядерного удару, а її розміщення ядерної зброї на території Білорусі є спробою залякати громадськість.

Про це в ефірі національного телемарафону Єдині новини розповів військовий експерт групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко.

На думку експерта, розміщення на території Білорусі російської ядерної зброї не матиме суттєвих наслідків, оскільки як застосування проти України, так і проти країн НАТО, викличе відповідь з боку Заходу, включно із можливим втручанням країн організації Північноатлантичного договору у російсько-українську війну.

Зараз дивляться

– Її (ядерну зброю, – Ред.) не зможе використати ані проти країн Балтії, ані проти Польщі, тому що це ядерний конфлікт. Але з якою метою? З метою чого? Дуже цікаве те, що Росія дуже полюбляє погрожувати якимись тактичними ударами, ядерною зброєю. Але наприкінці ще 1970-х та початку 1980-х років, використання тактичної ядерної зброї вже не було ефективним, – каже експерт.

За його словами, сьогодні у війні, де використовуються сучасні тактика та стратегія ведення бойових дій, тактична ядерна зброя не матиме вирішального ефекту.

– Одже це виключно така собі лякалочка російських пропагандистів, – пояснив він.

Крім того, Китай, який підтримує російським режим, буде незадоволений, якщо Росія застосує ядерну зброю, оскільки це обговорювалось під час зустрічі між лідерами КНР та РФ.

Західні танки в Україні

Олександр Коваленко також прокоментував прибуття до України західних танків, як то британських Challenger 2 та німецьких Leopard 2.

Він нагадав, що США вже оголосили про поставки танків Abrams M1 A1, хоч вони і менш сучасні, ніж модифікація Abrams M1 A2.

– Вони – M1 A1 – які були у використанні, вони вже готуються до передачі, щоб прискорити цей процес. Бо підготовка екіпажу на Abrams відбувається набагато швидше, ніж виробництво самого Abrams M1 A2, – пояснив він.

За його словами, танки Abrams M1 A1 неможливо порівнювати з російськими танками, які розконсервовують радянські танки для підтримки свого вторгнення в Україну.

Нагадаємо, 28 березня стало відомо, що до України прибули британські танки Challenger 2. Міністр оборони України Олексій Резніков проїхався на одному з цих танків та опублікував відео випробування цього танку.

Крім того, напередодні очільник Міноборони показав нові бойові машини, які українське військо вже отримало від західних партнерів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-28 23:25:08

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин