Україна і світ

хто потрібний ЗСУ та чи можна самостійно обрати посаду

Фото: Факти ICTV

Хоробрість та незламність наших воїнів дивують увесь світ. Вони буквально тримають Україну на своїх плечах. Штурми, вогневий вал, рої дронів – Кремль не шкодує ані заліза, ані живої сили. Але ЗСУ дають відсіч, виборюючи кожен метр рідної землі. 

І це при тому, що співвідношення сил нерівне. Наш контингент на лінії фронту, за оцінками експертів, менший за ворожий.

— Ми навіть наступальні операції ведемо меншою кількістю людей, ніж ті, на кого ми наступаємо. Те, що ці операції не є провальними і багато чого вдалось добитись, це фантастична заслуга наших захисників. Але якби цих захисників було б більше, ситуація була би радикально іншою, – сказав військовий оглядач Євген Дикий.

Нестачу людей називають однією з головних причин того, чому ЗСУ не можуть переломити ситуацію на фронті.

Зараз дивляться

Хто потрібен війську?

Перелік фахівців насправді доволі широкий. У ньому чимало цивільних професій. Та й для того, щоб опанувати суто військові, теж потрібні здібності і навички з мирного життя. 

Для проведення більш цілеспрямованого призову, влада хоче залучити на повну комерційні рекрутингові компанії. Вони розміщуватимуть вакансії ЗСУ у своїх базах – мовляв, так людина зможе обрати роботу у тому підрозділі, в якому хоче.

— Мотивація підрозділів звертатися до нас саме у тому, аби знайти фахівців на конкретну посаду, а не просто аби закрити штатку, – розповів керівник військового рекрутингу кадрової агенції Олексій Руденко.

Агенція вже рекрутувала до лав близько 2,5 тис. охочих. Діапазон вакансій широкий — від піхоти і артилеристів до розвідників РЕБ. 

Саме через портали пошуку роботи ЗСУ активно залучають айтішників. Вони можуть працювати за своїм профілем і бути не менш корисними Батьківщині: розробляти різноманітні програми, займатися кіберзахистом або безпосередньо перебувати у бойових бригадах.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

При цьому рекрутинг через приватні кадрові агентства буде лише допоміжним інструментом мобілізації. 

— Буде як один з елементів мобілізації. Рекрутери будуть працювати здебільшого за набором солдатського, сержантського складу. Тому що ті професії, вакансії, які вони озвучують, це не є посади таємного режиму, – розповів голова ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

Чи можна буде самостійно обрати посаду під час мобілізації?

Секретар комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки ВР Роман Костенко сказав, що бажання будуть враховуватися, як і особливості фізичні.

Він пояснив, що одного бажання, щоб стати спецназівцем – недостатньо, як і танкістом для людини, у якої зріст під 2 метри.

Чи змінять вік для чоловіків і жінок, що підлягають мобілізації?

Зараз це категорія від 27 до 60. І до 65 років – для вищого офіцерського складу.

Громадяни від 18 до 27 років, якщо вони не пройшли строкову службу і військову кафедру, можуть піти на фронт лише добровольцями. Утім, депутати цю норму скорегували ще півроку тому. Але президент законопроєкт досі не підписав, відтак він не набрав чинності. 

Західні союзники України закликають залучати на фронт молодих бійців. Але у масштабному законопроєкті, що запропонує нову модель мобілізації, про це, за словами депутатів, не йдеться. Хоча, як кажуть наші військові експерти, проблема віку на фронті відчувається. 

Вік бійців – друга проблема після кількості. І тут робоча група, що працює над масштабним законопроєктом запропонувала кілька варіантів її вирішення. Перший – скасування відстрочки від проходження служби для осіб, які отримують другу чи третю освіту. Також планують міцно взятися за ухилянтів. 

У законопроекті криміналізацію ухиляння від військового обліку, за інформацією дотичних до розробки документу експертів, не розглядають. А ось повноваження ТЦК – планують збільшити.

Крім того, до першого грудня всі роботодавці країни мали подати до військкоматів списки своїх працівників призовного віку, що суттєво поповнить наявні реєстри. 

Але військові експерти констатують: стара система мобілізації репресивної моделі, що залишилась нам від совкового минулого – застаріла. Країна має переходити на демократичну модель – до рекрутингової системи з гарантованою мотиваційною базою. І розумінням того, що отримають військовослужбовці під час служби та після демобілізації. Терміни якої теж мають бути чітко прописані.

Війна в Україні, мобілізація

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-04 20:15:04

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин