Україна і світ

Хто може стати президентом України – прогноз експерта

Навколо наступних президентських виборів в Україні РФ активно просуває свої фейки, проте ця тема обговорюється в суспільстві. Хто може стати президентом України та чи балотуватиметься Зеленський вдруге – Факти ICTV дізнавалися у політолога Ігоря Рейтеровича.

Хто може стати президентом України – думка експерта

– Президентом України після Зеленського може стати Зеленський. У принципі, ніхто в нього не відбирав можливості балотуватися вдруге, і він може мати досить високі шанси на те, щоб перемогти та знову обійняти цю посаду, – каже політолог.

Однак, згідно із законодавством України, це може бути будь-яка людина, яка відповідатиме формальним вимогам, прописаним у Конституції. Це може бути, зокрема, той, хто обіймає зараз або обіймав військову посаду, або волонтер. Зрозуміло, таке можливо в разі його бажання взяти участь у цих виборах.

Зараз дивляться

– Тому що, коли ми про це говоримо, зрозуміло, що всі насамперед згадують Залужного, – зазначає експерт. 

За його словами, Валерій Федорович нічого такого поки що не озвучував, але якщо в нього з’явиться бажання, він цілком зможе собі це дозволити і матиме дуже непогані шанси на перемогу. 

Як прогнозує Рейтерович, хоча те, хто може стати президентом України, ще невідомо, точно можна сказати, що прізвище наступного президента України залежатиме від того, хто конкретно братиме участь у передвиборчій кампанії, і хто стане ключовим опонентом чинного глави держави.

Згідно з очікуваннями політолога, з імовірністю 99% Зеленський піде на другий термін, адже повномасштабна війна з Росією не дала можливості зробити все, що він планував, коли балотувався.

Хто може взяти участь у наступних президентських перегонах в Україні

На запитання, чи є ще якісь персони, які вирішать брати участь у президентських перегонах, експерт припускає, що це може бути, наприклад, Тимошенко.

– Юлія Володимирівна навряд чи змарнує чергову можливість і, найімовірніше, піде на вибори, тому що це для неї важливо з публічної точки зору, – каже Рейтерович.

Хоча, на його думку, шанси на її перемогу невеликі.

Щодо Порошенка експерт не дає чітких прогнозів. Якщо участь у виборах братиме Залужний, Петру Олексійовичу немає жодного сенсу балотуватися. Йому буде краще шукати себе в іншій конфігурації, яка може скластися в майбутньому в Україні, вважає політолог.

Якщо ж у передвиборчій кампанії не буде таких фігур, Порошенко може стати одним із ключових опонентів Зеленського і будувати свою кампанію на протиставленні йому.

Щодо участі Кличка та інших політиків Рейтерович також не дає чітких прогнозів, але припускає, що їм теж легше знайти для себе нову конфігурацію, ніж самим брати участь у виборах. Адже це не принесе очікуваного результату, а потенційно може закінчитися великими репутаційними та іншими втратами, застерігає він.

Чим можуть здивувати вибори президента

– Можливо, будуть якісь “чорні лебеді”. На сьогодні я таких фігур особливо не бачу. В Україні досить відкрита політика. Нові персони на виду регулярно і не мають, принаймні зараз, достатнього потенціалу, щоб заявити про свою участь у кампанії, – зазначає політолог.

Тому, за його прогнозами, найімовірніше, це буде Зеленський, а протистояти йому буде людина з бездоганною репутацією і, судячи з усього, військовий.

Як пояснює Рейтерович, “чорний лебідь” – це певна фігура, появу якої заздалегідь неможливо спрогнозувати. Тобто вона виникає нізвідки, до чого будь-яка політична система не готова, бо не може спрогнозувати появу такої людини.

Такою персоною певною мірою став сам Зеленський на минулих виборах.

– Залужний же “чорним лебедем” не буде, бо про його можливу участь говорять уже зараз, і відповідно, він буде очікуваним і зрозумілим, – вважає експерт. 

Але це може бути й хтось інший, хто ще ніколи не заявляв про свої амбіції або навіть відкидав їх, але в останній момент передумав, не виключає політолог.

вибори президента, політика

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-29 20:37:24

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин