Україна і світ

Хірурги Канади навчилися перемагати параліч за допомогою пересадки нервів

Пластичні хірурги та дослідники Медичної школи Університету Монреаля розробили новий підхід до трансплантації здорових нервів для пацієнтів з повним паралічем.

Йдеться про переміщення певних здорових нервів з нижніх кінцівок на верхні для реанімації нефункціонуючих м’язів руки і кисті.

– У пацієнта з паралічем нижніх кінцівок ми замінюємо нерв, який не працює, нервом, який все ще активний. Після реабілітації нервовий імпульс в руці поступово відновлюється, – розповідають хірурги.

Зараз дивляться

Подібна операція оцінюється як велике нововведення в хірургії.

За останні два роки в рамках розробки методу більше десяти пацієнтів пройшли цей тип реконструкції, і всі процедури були успішними.

Таким чином, завдяки досягнутим успіхам, вчені тепер зможуть завершити фазу розробки і запропонувати цей тип втручання всім пацієнтам, які потребують такого роду лікування.

Нещодавно клініка отримала статус від Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб Квебеку, який визначає заклад як унікальний у сфері проведення васкуляризованих композитних алотрансплантацій, переважно трансплантатів обличчя та верхніх кінцівок.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-03 15:31:58