Хімічна зброя чи боєприпаси з отруйними речовинами: у ЗСУ пояснили відмінність
Про те, чи коректно називати їх хімічною зброєю в інтерв’ю АрміяInform розповів речник Генерального штабу Збройних Сил України капітан Дмитро Лиховій:
— Йдеться, зокрема, про застосування противником ручних газових гранат типу К-51 та РГ-ВО, які є засобами боротьби із заворушеннями та заборонені для використання як засоби ведення війни.
Визначення «хімічна зброя» щодо цих боєприпасів некоректне, однак застосування боєприпасів з отруйними речовинами на війні так само прямо забороняє Конвенція про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення.
Переважно росіяни використовують хлорацетофенон. Формально він не є хімічною зброєю. Це бойова отруйна речовина подразнювальної дії. У Конвенції про хімічну зброю хлорацетофенон визначається як хімічний засіб боротьби із заворушеннями.
Це хімікат, здатний швидко викликати в організмі людини подразнення органів чуття або фізичні розлади, які зникають за короткий час після закінчення дії. Тобто сльози, шмарклі, затуманення і тому подібне.
Ворог, крім порушення Конвенції, чітко усвідомлює ефективність цих застосувань. Тому що сам засіб для боротьби з вуличними заворушеннями на озброєнні поліції направлений на те, щоб протестувальники розійшлись, припинивши свої дії.
У випадку ж застосування небезпечних хімічних речовин на фронті військовослужбовець залишається на позиції — продовжує перебувати в хімічно небезпечному середовищі. Це є свідомими діями противника на порушення та ураження наших військ через застосування небезпечних хімічних речовин.
* * *
В інтерв’ю АрміяInform з речником Генерального штабу Збройних Сил України капітаном Дмитром Лиховієм читайте також про Кринки, лівий берег Дніпра на Херсонщині, Гуляйпільський і Оріхівський напрямки та Роботинський виступ.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Раніше АрміяInform публікувала велике інтерв’ю з Дмитром Лиховієм про те, як бути військовим речником, а також про про мобілізацію, цивільні медіа та мемного турецького стрільця-олімпійця.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-11-11 15:08:00