Україна і світ

Хейло: Український фінтех розвивається так динамічно, що ніхто не може передбачити його перспективи

Президент Асоціації платіжних систем, член наглядової ради міжнародної платіжної системи LEO Галина Хейло впевнена, що український фінтех-ринок і наші програмісти – найкращі у світі.

Технологічні рішення і знахідки, які народилися в Україні, викликають подив і захоплення, а ринок стає все більш привабливим для іноземних інвесторів.

Нещодавно Галина Хейло мала можливість презентувати український FinТech австрійським інвесторам – на прес-конференції Український FinTech надає платіжні послуги для зовнішньої торгівлі і для інвесторів.

Під час прес-конференції австрійські інвестори мали можливість дізнатися більше про українську FinTech-індустрію, щоб прийняти рішення інвестувати в цю сферу. Про те, як пройшла презентація і що думають у Європі про наш фінансово-технологічний ринок, Галина розповіла в інтерв’ю.

Галина Хейло

Пані Галино, розкажіть докладніше про мету візиту до Австрії.

– Ми приїхали сюди, щоб розповісти про фінтех, показати його і переконати австрійських інвесторів, що це вартісна й вигідна справа для вкладень. Я приїхала не одна, а з командою однодумців. Це третій президент України Віктор Ющенко, який очолив наглядову раду МПС LEO, і власниця платіжної системи Олена Шевцова.

Мені здається, нам вдалося провести презентацію на високому рівні, що підтверджується позитивними відгуками в австрійській пресі.

Український фінтех-ринок – це величезний прорив і перспектива. І він дуже цікавий для інвестицій, тому що дає найбільші дивіденди на вкладення. Українські інвестори і так вкладають – вони цю фішку давно взяли на озброєння. Тепер справа за австрійськими бізнесменами.

– Як ви вважаєте, чому саме фінтех в Україні розвивається так динамічно – на фоні не дуже вражаючих успіхів у інших сферах?

– Очевидно, були передумови для того, щоб дати поштовх розвитку саме цього ринку. І тут я не можу не відзначити роль Віктора Андрійовича Ющенка, який, перебуваючи на посаді голови Нацбанку, реалізував реформу банківського сектора. Це зумовило потужний економічний розвиток.

Плюс у нас багато талановитих креативних програмістів, за якими полює весь світ. Якщо проаналізувати найкрутіші, зручні й звичні додатки і програми, то з’ясується, що чимало з них створені нашими співвітчизниками.

Свою роль відіграла і світова фінансова криза 2008 року. Коли регулятори всіх країн світу посилили вимоги до банків за капіталом, вимагали більш суворого дотримання всіх процедур KYC і AML, багато клієнтів залишилося поза банківською системою. Водночас стрімко розвивався інтернет, почалася повальна смартфонізація і колосальними темпами почали розвиватися інновації в цій сфері.

Крім того, після кризи 2008 року в інвесторів з’явилося бажання диверсифікувати свої інвестиції. І вкладати не тільки в нерухомість, а й в інші сфери розвитку.

– Все це створило передумови того, що за 10 років у нас сформувалася сфера, яка є зараз системоутворювальною в Україні. Вона дає досить доходу до бюджету, інвестиції. Тому держава зацікавлена ​​в тому, щоб ця сфера розвивалася. Мене дуже тішить, що фінтех-галузь вийшла на рівень державного пріоритету.

У нас є Міністерство цифрової трансформації з його філософією держави у смартфоні. Успішно працює Дія, куди завантажуються всі необхідні документи, Covid-сертифікати і все, що необхідно людині, щоб забути про паперові документи. Адже електронні прирівнюються до них.

– Ви часто спілкуєтеся з іноземними колегами. Якої вони думки з приводу нашого фінтех-ринку?

– Якщо одним словом, то це – вау! Особисто я давно знаю, що наш фінтех – найкращий у світі. Але особливо приємно, коли я приїжджаю до США або до Європи, і мені про це говорять мої колеги.

– Тобто, мій суб’єктивний погляд підтверджений думкою професійного співтовариства. І вони говорять про це абсолютно щиро. Коли їм кажеш, що достатньо потрясти телефоном, щоб перевести гроші – послуга, яку пропонує монобанк, – вони не вірять, поки не покажеш. Такого просто ніде більше немає. Ми зробили крок далі, ніж весь цивілізований світ, і це чудовий привід для гордості!

– Які перспективи нашого фінтех-ринку?

– Шалені. Без перебільшення. Жоден футуролог не готовий сказати, що на нас чекає. Ринок демонструє дуже великий прорив, динамічно розвивається. І ніхто не готовий передбачити, якими будуть його перспективи навіть на 2-3 роки вперед.

Але точно знаю, що буде розвиватися open-banking, буде остаточно імплементована європейська директива PSD2, яка покликана зробити платежі в Європейському Союзі безпечнішими, швидкими, дешевими і ефективними.

– Зараз триває активна законодавча робота, щоб дати старт роботі відкритого банкінгу в Україні. Буде багато цікавих програм, пов’язаних з поглибленим комплаєнсом, щоб ми знали про своїх клієнтів набагато більше. Будуть покращені програми ідентифікації.

Одна з найбільш трендових тем у світі зараз – криптоактиви, відповідно, розроблятимуться нові цікаві програми для роботи з ними. Буде багато цікавого, я впевнена. І за кілька років ми не впізнаємо нашу країну.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-04 16:47:47

Back to top button