Україна і світ

В’ятрович заявив, що мер Харкова “відверто порушив закон” перейменуванням проспекта Григоренка на честь Жукова

І додав, що вимагатиме його притягнення до відповідальності

Джерело: 112.ua

В’ятрович заявив, що мер Харкова "відверто порушив закон" перейменуванням проспекта Григоренка на честь Жукова

Директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що голова міськради Харкова Геннадій Кернес порушив закон, повернувши проспекту Григоренка у Харкові ім’я радянського полководця Георгія Жукова. Про це В’ятрович повідомив в ефірі “112 Україна“.

“Ми будемо вимагати притягнення до відповідальності пана Кернеса, як людини, яка пішла на відверте порушення закону”, – сказав В’ятрович.

Директор Інституту національної пам’яті пояснив, що процедури повернення назви не існує, проспект можна лише перейменувати. А перейменування на честь радянського полководця є порушенням закону про декомунізацію.

В’ятрович додав, що із цим питанням вони звернулися до Генпрокуратури України.

Нагадаємо, що у 2016 році проспект імені Жукова у Харкові був перейменований на проспект Григоренка в зв’язку з виконанням закону про декомунізацію. Але на початку травня 2019 року на сайті міської ради Харкова була зареєстрована петиція про повернення проспекту та станції метро ім’я Жукова. Мер міста підтримав петицію і закликав мешканців міста її підписати. Тоді 19 червня Харківська міська рада проголосувала “за” повернення проспекту ім’я Жукова і відновлення пам’ятника радянському полководцю, який був демонтований активістами. Але вже 20 червня Нацполіція Харкова відкрила кримінальне провадження у зв’язку з протизаконним рішенням депутатів перейменувати проспект на честь Жукова. 

Новини за темою: Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом перейменування в Харкові проспекта на честь Жукова

Джерело: www.112.ua

Close