Україна і світ

Введення у храм Пресвятої Богородиці: нова дата Третьої пречисти, традиції та заборони

1

Щороку християни східного обряду відзначають Введення у храм Пресвятої Богородиці або, як кажуть у народі, Третю Пречисту.

Це важливе церковне свято, яке було встановлене на згадку про введення Діви Марії до Єрусалимського храму.

Третя Пречиста 2023 – нова дата

Раніше Введення у храм Пресвятої Богородиці українці відзначали 4 грудня. Однак, у зв’язку з переходом ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар, дата свята змістилася на 13 днів назад.

Зараз дивляться

У 2023 році Третя Пречиста припадає на 21 листопада.

Введення у храм Пресвятої Богородиці – історія свята

Святі Йоаким та Анна довго не мали дітей, тому щиро просили Господа, щоб він дав їм можливість насолодитися батьківством.

Бог відповів на їхні молитви за обіцянку віддати майбутню дитину на служіння до Єрусалимського храму. Згодом у подружжя народилася донька, яку назвали Марією.

Коли їй виповнилося три роки, Йоаким та Анна виконали свою обітницю та відвели дівчинку до Єрусалимського храму. Там Марія навчалася та жила аж до заручин зі святим Йосипом. Саме день, коли Йоаким та Анна відвели Марію до храму, і є Введенням (Третьою Пречистою).

Третя Пречиста – традиції

У народі Третю пречисту вважають святом, яке символізує прихід зими. Цього дня заведено ходити на службу до церкви, молитися та причасчатися.

Віряни просять у Пресвятої Богородиці благословення для дітей, бездітні пари моляться про поповнення у сім’ї, вагітні – про вдалі пологи та щасливу долю для дитини, незаміжні дівчата звертаються із проханням про щасливий шлюб.

Також християни ставлять свічки за своє здоров’я та своїх рідних, освячують воду.

У день свята можна ходити в гості або кликати до себе друзів. Однак зараз триває Різдвяний піст, тому варто дотримуватися обмежень в їжі.

Що не можна робити на Третю Пречисту

У день свята не можна сваритися, лихословити, розважатися, заздрити, засуджувати інших та бажати комусь зла.

Не варто займатися фізичною працею, шити, прибирати, прати й виконувати інші домашні справи. Також не можна укладати шлюби та вінчатися.

На Третю Пречисту наші предки намагалися нічого не позичати й не давати в борг.

Від Введення до Благовіщення (25 березня за новим календарем) не можна копати землю. Вважалося, що вона відпочиває і набирається сил до наступного року.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-21 06:14:58

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин