Вступ України в ЄС: голова Європарламенту закликає до початку переговорів у 2023 році
Президентка Європарламенту Роберта Мецола виступила за початок офіційних переговорів про вступ України до Євросоюзу вже у 2023 році.
Про це вона заявила під час спілкування з журналістами у Львові.
Мецола зазначила, що оскільки постійно лунають заяви, що Україна – це Європа, то переговори про членство в ЄС мають розпочатися якомога швидше.
Зараз дивляться
– Я сподіваюся, що переговори про вступ можуть розпочатися вже цього року. Майбутнє України – в Європейському Союзі, – наголосила вона.
Голова Європарламенту також відзначила прогрес України щодо реалізації рекомендацій Єврокомісії.
– Темпи, з якими Верховна Рада та уряд просуваються щодо заявки в ЄС, мене вражають, – повідомила Мецола.
Президент Володимир Зеленський підписав заявку на вступ до Євросоюзу 28 лютого 2022 року, на п’ятий день повномасштабної війни.
23 червня 2022 року всі 27 країн-членів ЄС підтримали надання Україні статусу країни-кандидата на вступ. Однак перш ніж розпочнуться офіційні переговори, Київ повинен виконати сім блоків рекомендацій Єврокомісії, які стосуються реформ у різних сферах.
Восени 2023 року очікується звіт Єврокомісії щодо прогресу України.
Як інформує видання The Guardian, остаточне рішення залежатиме від урядів держав-членів ЄС. І деякі з них скептично ставляться до того, що Україна зможе оговтатися від війни та провести необхідні демократичні та антикорупційні реформи, щоб найближчим часом отримати право на членство.
Водночас Роберта Мецола є однією з тих у ЄС, хто оптимістично налаштований щодо європерспектив України і вважає, що і розгляд заявки, і реформи можуть бути швидкими.
Після старту офіційних переговорів Європейська комісія повинна буде оцінити, чи відповідає Київ критеріям членства в ЄС з точки зору належного управління, демократичних свобод і верховенства права, а потім опублікувати свій висновок.
Згодом лідери 27 країн-членів ЄС вирішуватимуть, чи приймати і коли приймати Україну до складу блоку.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Процес вступу в Євросоюз часто займав більше п’яти років, а для деяких кандидатів, таких як Туреччина та країни Західних Балкан, він майже зупинився.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-04 18:00:30