Україна і світ

Вступ України до НАТО: коли США пропонують почати процес

Сполучені Штати вважають, що процес вступу України до НАТО “слід розпочати в інший час”.

Про це повідомив радник президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван.

Радник Джо Байдена наголосив, що Сполучені Штати десятиліттями чітко давали зрозуміти, що підтримують політику відкритих дверей для Північноатлантичного альянсу.

А також додав, що будь-яке рішення щодо членства в НАТО ухвалюється між 30 союзниками та країнами, які прагнуть приєднатися до альянсу.

– Зараз ми вважаємо, що найкращий спосіб для нас підтримати Україну – це практична підтримка на місцях, а процес у Брюсселі слід розпочати в інший час, – сказав Джейк Салліван.

Нагадаємо, що 30 вересня в той час, коли президент РФ Володимир Путін оголошував про анексію Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей, в Україні саме відбувалось засідання Ради національної безпеки й оборони.

За його підсумками президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна підписала заявку про вступ до НАТО в пришвидшеному порядку.

Уже за кілька годин генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відповів на заявку України, зазначивши, як і Сполучені Штати, що рішення про членство ухвалюватимуть усі 30 союзників.

За словами Єнса Столтенберга, зараз НАТО фокусується на негайній підтримці України для захисту від брутального вторгнення Росії.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 220-ту добу.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні.

Більше інформації про війну в Україні – новини онлайн читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-10-01 13:37:32