Львівський портал

Вступ до ЄС: Зеленський, Стефанчук і Шмигаль підписали спільну заяву

Керівники гілок влади в Україні підписали у Верховній раді спільну заяву щодо досягнення повноцінного членства в Євросоюзі. Про це повідомив у Facebook президент України Володимир Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали спільну заяву, яка є сигналом єдності всіх гілок влади в досягненні повноцінного членства у Європейському Союзі.

За словами президента, підписання цієї заяви має означати те саме, що й підписання заявки на вступ на п’ятий день війни.

«Ми йшли до кандидатства 115 днів. І наш шлях до членства не має займати роки чи десятиліття. Ми маємо долати цей шлях швидко. Зробити нашу частину роботи ідеально. Щоб дати змогу нашим друзям у Європейському Союзі так само швидко й консолідовано ухвалити для нас іще одне історичне рішення», – заявив Зеленський.


Як повідомляв Львівський портал, Європейська Рада офіційно надала Україні статус кандидата в члени Євросоюзу. Відповідне рішення 23 червня ухвалили лідери ЄС на саміті у Брюсселі.

Зазначимо, що рішення Європейська Рада приймала, базуючись на висновку Єврокомісії, який теж був позитивний. Його оприлюднили 17 червня.

Додамо, що за останніми соцопитуваннями, проведеними у червні, вступ України в ЄС підтримують 87% українців. Водночас більшість громадян Євросоюзу також бачать Україну його членом.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Укрінформ

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2022-07-01 12:19:21

Back to top button