Україна і світ

Вщент зруйновано 301 медзаклад: підсумки МОЗ трьох років великої війни


У Міністерстві охорони здоров’я опублікували статистику колосальних збитків, завданих системі за три роки повномасштабного вторгнення.

– Ворог систематично і цілеспрямовано атакує цивільну інфраструктуру, зокрема, заклади охорони здоров’я. За три роки росіяни пошкодили та зруйнували вщент 2 285 об’єктів медзакладів (1984 – пошкоджено, 301 – зруйновано), – ідеться в повідомленні.

Найбільші втрати

Найбільших втрат зазнали лікарні на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати повну інформацію про руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях неможливо.

Крім того, росіяни пошкодили 242 автомобілі екстреної медичної допомоги, ще 273 – знищили та 80 — викрали.

Оцінка збитків

Уряд України, Світовий банк і Європейська комісія підготували документ, згідно з яким поточні потреби сектору охорони здоров’я оцінюють приблизно в $17 млрд. Із них – короткострокові потреби на 2024-2026 роки – $3,6 млрд.

Однак, враховуючи постійний ракетний терор, ці потреби зростають.

Відновлення

Наразі 594 об’єкти медзакладів уже вдалося відновити повністю, ще 370 – частково.

Найбільше об’єктів відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Ідеться про медзаклади на звільнених від окупації територіях, а також ті, що зазнали незначних ушкоджень: вибивання вікон, пошкодження покрівлі та фасаду тощо.

Протягом 2024 року було успішно відбудовано та введено в експлуатацію 124 медичні об’єкти, що постраждали внаслідок ворожих атак, серед них:

  • Чернігівська обласна лікарня, відділення щелепно-лицевої хірургії та хірургічної стоматології;
  • перша черга відновлення корпусу поліклініки Чернігівської центральної районної лікарні;
  • Макарівський Центр первинної медико-санітарної допомоги, Київщина;
  • Макарівська медична амбулаторія загальної практики – сімейної медицини;
  • Баштанська багатопрофільна лікарня Баштанської міськради Миколаївської області, 3-х поверховий лікувальний корпус;

Бородянський Центр первинної медико-санітарної допомоги тощо.
Завдяки платформі UNITED24 вдалося залучити кошти для відновлення медичної інфраструктури. У 2024 році завдяки підтримці глобальної ініціативи розпочато реалізацію шести проєктів реновації медичних закладів, з яких три було успішно завершено.

Також на прифронтових територіях триває процес відновлення доступу громадян до необхідних медичних послуг. Зокрема, у цих регіонах триває влаштування модульних клінік первинної медичної допомоги та модульних станцій для бригад екстреної медичної допомоги.

Проєкт реалізується в рамках партнерства Міністерства охорони здоров’я та Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Фото: Херсонський регіональний онкоцентр, 21 грудня 2024 року, МОЗ

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-24 12:21:00