Україна і світ

Врятують, зігріють і навіть переодягнуть: як працює фронтовий стабілізаційний медпункт

Уздовж лінії фронту таких сотні. Саме сюди потрапляють бійці Сил оборони одразу після евакуації з передової для отримання першої медичної допомоги.

«Упродовж усієї війни у нас переважають вогнепальні та осколкові поранення, мінно-вибухові травми. Особливо, коли стають на „пелюстки“. Крім того, зараз стало холодно, тому обмороження вже не є рідкістю», — розповідає старша медсестра лікувального відділення 5 окремої штурмової Київської бригади Христина Сьомова.

За словами військових, зазвичай пацієнти у «стабік» надходять ввечері, по «сіряку», коли ворожим дронам важче атакувати та евакуація стає більш безпечною.

«Ми переодягаємо хлопців у сухе, тепле, гарне. У нас є одяг і все необхідне, щоб вони були сухими», — додає Христина Сьомова.

Коли ж стан поранених військових вдається стабілізувати, їх евакуйовують до інших медичних закладів, подалі від лінії бойового зіткнення.

А ось більш докладно, як все це працює, дивіться у сюжеті Сухопутних військ.

 

«Доповідають, що „тяжкий“, а він цигарку курить забинтований і посміхається»: як працює батальйонний медпункт
«Доповідають, що „тяжкий“, а він цигарку курить забинтований і посміхається»: як працює батальйонний медпункт

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляла АрміяInform, нацгвардієць бригади «Червона калина» з позивним «Дантист», який служить фельдшером медичного пункту батальйону, розповів про евакуацію поранених на Покровському напрямку.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-01-07 17:02:00