Україна і світ

Воздвиження Хреста Господнього: традиції, прикмети, заборони

Воздвиження Хреста Господнього або просто Воздвиження 2020 припадає на 27 вересня. Це церковне свято має постійну дату.

Найцікавіше про свято, пов’язане з подією віднайдення та прославлення знаряддя нашого спасіння від рабства гріха і пристрастей, що після Воскресіння Господа стало символом перемоги життя над смертю, читайте на сайті Факти ICTV.

Легенда про Животворний Хрест Господній

Церковні легенди пов’язують це свято з римським імператором Констянтином І Великим. У 311 році перед вирішальною битвою за престол він побачив на небі хрест з написом: Цим перемагай! А вночі Костянтину уві сні явився Ісус Христос і наказав зробити військовий прапор з таким хрестом.

Він так і вчинив. Перемігши у битві свого ворога Максенція, він наказав вкласти прапор, який приніс перемогу, в руки своєї статуї на площі Риму.

Воздвиження Хреста Господнього

Після того, як у 323 році Костянтин став одноосібним правителем Римської імперії, він вирішив знайти головну святиню християн.

З цією метою він направив до Єрусалиму свою матір – царицю Олену. Вона знайшла три хрести, і щоб зрозуміти, який з них є животворним, патріарх Єрусалимський Макарій наказав по черзі прикладати хрести до мерця. Лише після прикладання до третього хреста мертвий чоловік ожив.

Імператор Костянтин звелів спорудити в Єрусалимі величний храм на честь Воскресіння Христового, що будувався 10 років і був освячений 26 вересня 335 року. А наступного дня – 27 вересня – було встановлено святкування на честь Воздвиження Хреста Господнього.

Традиції та заборони на Здвиження

  • У народі говорили, що на Здвиження осінь літо відсуває. За три дні до свята прибирали всі овочі з корінням, щоб ранкові заморозки не знищили урожай.
  • Також 27 вересня починали садити яблуні та смородину – це можна робити приблизно до середини жовтня.
  • Селяни займалися заготовками капусти на зиму і часто робили це разом, організовуючи так звані капустяні вечірки. Вважалося, якщо дівчина, збираючись на посиденьки, прочитає спеціальнe замовляння,  то зустріне хлопця, якого полюбить.
  • Старалися не планувати важливих справ на Воздвиження, оскільки вони могли закінчитися невдало.
  • У цей день птахи починають відлітати у теплі краї, а усі гади земні (змії, вужі, ящірки) ховаються у нори. Тому заборонялося до лісу ходити, щоб гадюки не затягнули до своєї ями. Якщо ж змія вкусить людину, то їй закриті двері до вирію, і вона замерзне узимку.

Слідкували 27 вересня і за погодою. Якщо на Воздвиження гуси високо летять – навесні буде велика повінь, і навпаки, а як дме холодний вітер – літо буде теплим.

Чимало великих церковних свят буде і в жовтні, наприклад, преставлення апостола і евангелістa Іоанна Богослова 9 жовтня.

Повний календар церковних свят на 2020 рік дивіться на Фактах ICTV.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-09-26 08:40:29

Back to top button
Close