Україна і світ

Воєнний стан у Кореї, нове міністерство в Україні та мораторій на зміну тарифів: головні новини 3 грудня

Фото: Факти ICTV

В Україні було створено Міністерство національної єдності, яке очолив колишній глава правління НАК Нафтогаз.

Паралельно із цим у Південній Кореї було оголошено надзвичайний воєнний стан, але згодом його скасував парламент.

Крім того, росіяни здійснили черговий акт терору, обстрілявши міста на Донеччині, внаслідок чого є загиблі та постраждалі.

Що відбулося в Україні та світі за добу 3 грудня 2024 року – читайте далі в матеріалі на сайті Факти ICTV.

США підтримають енергосистему України через атаки РФ

Глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга та держсекретар США Ентоні Блінкен сьогодні у штаб-квартирі НАТО підписали меморандум, який передбачає співпрацю у забезпеченні стійкості української енергосистеми.

Меморандум передбачає можливість виділення Сполученими Штатами допомоги на загальну суму до 825 мільйонів доларів.

Деталі про те, що передбачено у документі – читайте на Фактах ICTV.

Воєнний стан у Південній Кореї

3 грудня у нічному телезверненні президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у країні воєнний стан, звинувативши головну опозиційну партію країни в симпатіях до Північної Кореї та антидержавній діяльності.

Через стрімке нагнітання політичної напруги в Республіці Корея навколо парламенту почались заворушення, зокрема із залученням військових.

Згодом парламент заблокував рішення президента про воєнний стан у країні.

Детальніше про те, що сталось у Південній Кореї і чи пов’язаний воєнний стан із загрозою з боку КНДР – читайте на Фактах ICTV.

Getty Images

Італія готує пакет військової допомоги

Італія готує до передачі Україні черговий уже десятий пакет військової допомоги.

Про це агентству Reuters повідомили відразу два поінформовані джерела.

Згідно з цими даними, італійський уряд готує постачання нової партії допомоги Києву вже до кінця 2024 року.

Водночас вміст пакета та інші подробиці не розкриваються з метою безпеки.

Тарифи на комунальні до кінця опалювального сезону не зростуть

Комунальні тарифи на газ, електрику та опалення не підвищуватимуться протягом усієї зими 2024-2025 років.

На цьому на засіданні Кабміну 3 грудня заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, незмінність тарифів входить до одного з ключових пунктів державної програми Зимова підтримка.

— Держава бере на себе зобов’язання, що тарифи не підніматимуться до кінця опалювального сезону. Жодних підвищень не плануємо, – наголосив глава уряду.

Детальніше про те, що відомо про програму зимової підтримки – читайте на Фактах ICTV.

Обстріл Покровська та Костянтинівки

Російські окупанти 3 грудня обстріляли Покровськ і Констянитинівку Донецької області. Загинули дві людини, серед п’яти поранених – немовля.

За даними поліції, по Покровську російська армія попередньо завдала удару бомбою УМПБ Д-30СН, яка влучила у дев’ятиповерхівку.

Тут загинула 61-річна жінка, ще дві людини – тримісячний хлопчик і 51-річний чоловік – зазнали поранень.

У немовляти – мінно-вибухова та черепно-мозкова травми, струс головного мозку.

Крім того, у місті пошкоджено шість багатоквартирних будинків і три автівки.

Фото: Нацполіція

Костянтинівку окупанти обстріляли зі ствольної артилерії. Пошкоджено три багатоквартирних будинки, заклад освіти, цивільне авто і газопровід.

Внаслідок обстрілу на вулиці біля автомобіля загинув 52-річний місцевий житель, ще троє чоловіків – 38, 55, 65 років – дістали мінно-вибухові травми та осколкові поранення.

Поранених у стані середньої тяжкості госпіталізовано до лікарні.

Репарації від РФ через Дію

У 2025 році в українців з’явиться можливість подати заяву про відшкодування збитків за 45 категоріями, які охоплюють наслідки російської агресії, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

В Україні вже працюють над створенням міжнародного Реєстру збитків.

– Додамо заяви про репарації для тих, хто вимушено залишив дім, кому завдали шкоди життю та здоров’ю, у кого знищили машини та інші види шкоди, – повідомив міністр.

Федоров розповів про проведення зустрічі з командою, де обговорили результати роботи та плани на наступний рік. Зазначається, що наразі завершуються юридичні та технічні підготовчі питання, щоб забезпечити доступ до подання заяв уже в першій половині 2025 року.

Якими є причини збитків для подання заяв на відшкодування – читайте на Фактах ICTV.

Україна просить 20 систем ППО від партнерів

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Україна просить країни НАТО знайти можливість передати щонайменше 20 систем ППО для того, щоб надалі ефективно відбивати повітряні атаки Росії.

Сибіга повідомив, що обговорить із західними партнерами ситуацію в українській енергетиці після останньої ракетної атаки РФ по інфраструктурі та можливість посилення “повітряного щита”.

– Ми вже повідомили партнерам про наші термінові потреби і вдячні їм за швидку реакцію. Ми говоримо про термінове надання щонайменш 20 додаткових систем – Hawk, NASAMS, IRIS-T, – які допоможуть нам уникнути блекауту. Ми розуміємо, що Росія хоче позбавити нас можливості виробляти електроенергію. Тож потрібна більша підтримка і більша солідарність, – сказав глава українського МЗС.

Україна не отримувала списки для обміну полоненими з РФ

Офіційними каналами Україна не отримувала від РФ жодних реальних пропозицій чи списків щодо обміну військовополоненими.

Так секретар Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими (КШППВ), бригадний генерал Дмитро Усов прокоментував гучні заяви російської сторони про кількість полонених, яких вони нібито готові обміняти.

– Ця гра росіян – лише на публіку, та вона особливо цинічна. Вони маніпулюють долями людей і вразливим становищем родичів, – зауважив він.

Усов сказав, що вже вивчили поширені списки і знайшли там сімох полонених, яких уже обміняли.

Крім того, за його словами, там багато помилок у прізвищах і датах народження.

Також у списку – 14 цивільних українців, що є порушенням міжнародного гуманітарного права.

– Проте ці списки та гучні заяви призначені лише для розхитування ситуації. Це намагання дискредитувати українські державні органи. Насправді реальні пропозиції від російської сторони ми отримуємо лише щодо обміну полонених, захоплених на Курському напрямку. Полонені росіяни з інших регіонів так звану російську владу не цікавлять, – наголосив Усов.

Детальніше про те, як відбувається публічний процес у питанні обміну полоненими – читайте в матеріалі.

Санкції США за залучення військ КНДР на бік РФ

США готує нові санкції проти Росії. Це стане відповіддю на приєднання північнокорейських солдатів до війни проти України, повідомив речник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван.

Салліван зазначив, що нові обмеження будуть спрямовані на фінансовий сектор країни-агресора. Це має послабити військову міць РФ.

– І ще більше санкцій буде введено згодом, – додав він.

У заяві речника також ідеться про те, що президент США Джо Байден ухвалив рішення скоригувати дозволи на використання Україною ракет великої дальності.

Створення Міністерства національної єдності

Кабінет міністрів ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України. Про це заявив очільник уряду Денис Шмигаль.

Він нагадав, що сьогодні Верховна Рада призначила Олексія Чернишова на посаду віцепрем’єра — міністра національної єдності України. За відповідне рішення свої голоси віддали 237 парламентарів.

За словами Дениса Шмигаля, Міністерство національної єдності допоможе Україні сформувати нову якість роботи та взаємодії з багатомільйонною українською спільнотою з усіх хвиль міграції.

Вона займатиметься стратегіями повернення українців на Батьківщину.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Очільник уряду наголосив, що віцепрем’єр-міністр Чернишов найближчим часом має представити чіткий план розбудови Міністерства національної єдності, команду відомства та основні KPI (показники ефективності).

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-03 21:39:00