Львівський портал

Володимир Вʼятрович: «Скандал з ветераном СС “Галичина” в Канаді є відголоском совєтської пропаганди»

1

Історик і народний депутат Володимир Вʼятрович прокоментував скандал із запрошенням 98-річного ветерана дивізії СС «Галичина» Ярослава Гуньки на виступ Володимира Зеленського в парламенті Канади: 

«Сама по собі служба у Ваффен СС дивізії «Галичина» не є ані виявом героїзму, ані підставою звинувачень у злочинах. Героїзм у Другій світовій виявили ті українці, які кидаючи виклик обом тоталітарним режимам йшли боротися з ними в лавах УПА. 

Інших українців силою чи пропагандою долучали до лав німецької чи радянської армії, там вони проливали кров за чужі інтереси, іноді вбиваючи інших українців у одностроях ворожого війська. Такою була доля представників бездержавної нації. Але це точно не робить ані солдат червоноармійців, ані солдат дивізії «Галичина» злочинцями через їх вибір, часто зовсім не «вибір». 

Тим паче дивно, коли піднімають питання про злочинність самої причетності до дивізії саме в Канаді. Адже тут ще в середині 1980-тих було створено спеціальну комісію Дешена, яка вивчила це питання і дійшла до таких висновків:

«- Висунення колективного звинувачення проти Дивізії «Галичина» як групи — недоцільно, а сама участь у Дивізії «Галичина» не є достатньою підставою для переслідування;

– Усі члени дивізії пройшли перевірку перед еміграцією до Канади;

– Звинувачення у військових злочинах проти Дивізії «Галичина» не були доведені;

– Не існує підстав для позбавлення громадянства Канади та депортації колишніх членів Дивізії.»

Тези про її причетність до масових злочинів щодо польського чи єврейського населення, які нині озвучують політики чи медіа, є нічим іншим як відголоском совєтської пропаганди. І точно вони  використовуються сучасною російською, для якої важливого далі говорити про українців-нацистів. Адже нинішні злочини Росії Кремль намагається приховати «денацифікацією». 

Прикро, що іноді й наші союзники допомагають пропаганді, роздуваючи безглузді скандали довкола важких подій минулого, які не надаються на прості чорно-білі оцінки».

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-09-28 15:31:19

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин