Україна і світ

Воїни Сил підтримки пройшли триденні курси з тактичної медицини

Днями з групою воїнів окремого полку підтримки Командування Сил підтримки Збройних Сил України було проведено триденні курси з тактичної медицини, які пройшли під керівництвом інструкторів Навчально-тренувального Центру тактичної медицини «КоЛеСо». Знання правильної послідовності дій та сформовані навички можуть врятувати життя під час надання домедичної допомоги при пораненнях у бою.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці командування Сил підтримки ЗСУ.

Курс з підготовки інструкторів ASM (All Service Members) — це базовий, перший рівень підготовки за протоколом ТССС (Tactical Сombat Сasualty Сare). Цей протокол сьогодні в Збройних Силах України є офіційним. Загальна мета TCCC полягає в тому, щоб навчити воїнів ефективно надавати допомогу пораненим у бою, водночас запобігаючи додатковим втратам особового складу і є запорукою успішного виконання бойового завдання.

Одна із засновниць центру тактичної медицини «КоЛеСо», бойовий медик Ольга Омельчук розповідає:

«Ми готуємо інструкторів у військовій частині, яких обираємо серед військовослужбовців цього військового колективу. Досконало відпрацьовуємо з ними перший базовий рівень протоколу, щоб згодом вони навчали інших військовослужбовців. І що найголовніше — кожного тижня тренували особовий склад своїх підрозділів. Це неможливо забезпечити за допомогою сторонніх інструкторів, які приїжджають на певний час. Кожна військова частина повинна мати власних інструкторів, які будуть здійснювати постійне, системне тренування. Серед усієї групи ми проводимо перший модуль навчання — це три дні, потім ми формуємо програму за якою займаються визначені нами старші групи, вони продовжують тренувати майбутніх інструкторів. Коли вони завершать навчання, то будуть здійснювати правильну підготовку своїх побратимів для надання допомоги пораненим на полі бою».

Заняття проводились за алгоритмом КоЛеСо — Кров, Легені, Серце (українська адаптація натівського алгоритму MARCH). Під час тренінгу майбутні інструктори з тактичної медицини отримали теоретичні знання та відпрацювали їх на сучасних турнікетах та муляжах, після цього — в умовах, наближених до бойових та з наданням допомоги своїм «пораненим» побратимам. Симуляція вибухів, пострілів та задимлення є невід’ємною частиною навчального процесу інструкторів, тому що одна справа — підготовка в комфорті навчальних місць, а зовсім інша — зробити все правильно в умовах, максимально наближених до бойових.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-21 05:48:45