Львівський портал

Влітку у дитячій лікарні на Орлика запрацює оновлене відділення невідкладної допомоги

З 1 липня у міській дитячій клінічній лікарні Львова, що на вул. Орлика, запрацює оновлене відділення невідкладної допомоги із поділом на три зони, як це є у світових багатопрофільних лікарнях. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Щорічно у дитячій лікарні на Орлика лікують понад 20 тисяч дітей. За останні 10 років тут створили близько десятка нових відділень і запровадили нові види допомоги. Як розповів головний лікар міської дитячої лікарні Дмитро Квіт, із 1 липня у медзакладі запрацює відділення невідкладної допомоги, яке передбачає поділ на три зони:

  • зелену (для пацієнтів, які приходять зі скеруванням від сімейного лікаря з неважкими станами, що передбачає планову госпіталізацію);
  • жовту (для пацієнтів, які звертаються без скерування від лікаря, потребують додаткових обстежень і, можливо, потребуватимуть короткотривалої госпіталізації для вирішення питання щодо подальшого лікування);
  • червону (для надання невідкладної допомоги дітям з травмами, порізами, укусами, судомами тощо).

Із квітня минулого року в лікарні вже працює жовта зона, де спостерігають за пацієнтами (ізоляційно-діагностичне відділення). Також є червона зона для надання невідкладної допомоги (реанімаційне відділення), і зараз тривають завершальні роботи з облаштування зеленої зони у існуючому приймальному відділенні.

«Наша лікарня надає невідкладну допомогу дітям і міста, і області. Це як за зверненням лікарів, так і невідкладна допомога дітям внаслідок травм, переломів, гарячки чи іншого раптового погіршення стану. Тобто є діти, які потребують госпіталізації, і є діти, які потребують певної невідкладної допомоги і, часто, не потребують подальшої госпіталізації. Саме тому дуже важливо лікарні мати різні зони допомоги», – зауважив головний лікар міської дитячої лікарні Дмитро Квіт.

Проєкт створення відділення невідкладної допомоги (Emergency department) у дитячій лікарні Львова розроблений американською консалтинговою компанією 5 років тому. Його вартість становить 36 млн грн. Це буде перше відділення невідкладної допомоги в Україні серед дитячих лікарень.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-03-29 12:04:10

Back to top button