Україна і світ

Віялових відключень електроенергії в Україні не буде – Шмигаль

Кабінет міністрів не розробляє планів щодо віялових відключень електроенергії в Україні, попри складну ситуацію в енергетиці.

Про це поінформував сьогодні на засіданні Кабінету міністрів прем’єр Денис Шмигаль.

– Стосовно ситуації з електроенергією, ще раз наголошу, що уряд не розробляє ніяких планів щодо віялових відключень, – заявив він.

Водночас Шмигаль визнав, що ситуація в енергетичній сфері є непростою.

– В першу чергу це стосується запасів вугілля для роботи теплової генерації. Ще декілька місяців тому ми активізували роботу і щодо додаткових імпортних контрактів, і щодо збільшення власного видобутку вугілля, – додав очільник уряду.

Шмигаль також запевнив, що обсягів газу в сховищах України достатньо, а в разі потреби НАК Нафтогаз України має можливість забезпечити додатковий імпорт. Також в України є власний видобуток газу.


У жовтні через нестачу палива в Україні простоювали 20 енергоблоків теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей. На їхніх складах вугілля було суттєво менше, ніж передбачав  затверджений Міністерством енергетики план.

Водночас прем’єр Денис Шмигаль запевняв, що в Україні не плануються відключення газу та електроенергії під час цього опалювального сезону.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-10 16:29:14

Back to top button