Суспільне мовлення

Виховують 10 всиновлених дітей: на Львівщину переїхала сім’я з Донеччини

На Львівщину евакуювали дитячий будинок сімейного типу з Донецької області. Подружжя Світлани і Олексія Распертових мають зараз на вихованні десять дітей. Наймолодшій дівчинці Софійці 5 років. Кілька тижнів тому вони взяли до себе 16-річного Дениса, якого евакуювали з Донецької області з міста Білозерське.

Сім’я Распертових двічі переселялася. У 2014 році вони евакуювалися з Макіївки, а у 2022 році, з початком повномасштабного вторгнення, переїхали з Білозерська Донецької області на Львівщину. Останні дев’ять місяців родина живе у селі Висоцько, що на Львівщині.

У місті Білозерське родина мала невеликий будинок і готувалася до переїзду у новий.

“Ми купили великий будинок під Ізюмом…його немає з минулого року. Там нічого не лишилося, планували, що весною будемо переїжджати. Ми там робили ремонти, але так і не довелося туди переїхати”, — каже мама-вихователька Світлана Распертова.

Світлана Распертова з дітьми. Суспільне Львів

З початком повномасштабного вторгнення Світлана і діти евакуювалися до Німеччини.

“Коли ми в березні виїжджали, було дуже страшно, ми прокидалися вночі і підскакували діти і кажуть, куди бігти. Біжимо чи далі спимо і після цього ми поїхали, не стали ризикувати ні собою, ні дітьми”, — каже мама-вихователька Світлана Распертова.

За чотири місяці повернулися в Україну. І живуть у селі Висоцько на Львівщині, розповідає Світлана.

“В цьому будинку, де ми зараз, 18 років ніхто не жив і це будинок старшого прийомного сина, який зараз в ЗСУ, а ми тут”, — каже мама-вихователька Світлана Распертова.

Родина переїхала майже без речей, тож довелося обживатися спочатку.

“Ми як тільки переїжджаємо, все заново треба починати. У нас діти, три сумки речей і все. І так вже вдруге”, — розповідає батько-вихователь Олексій Распертов.

Виховують 10 всиновлених дітей: на Львівщину переїхала сім'я з Донеччини

Родина Распертових на пікніку. Суспільне Львів

На Льввщині діти пішли в школу, а найменша — п’ятирічна Софійка — в дитячий садок. Світлана Распертова каже, що спочатку і дітям, і їм було важко звикнути до нового місця.

“Перше, що було найскладніше — це мова. Друге — це те, що ми завжди жили в місті і переїхати в село. Складно було і нам, і дітям. У нас діти ходили на танці, постійно були зайняті, а тут ми зіткнулися з тим, що цього немає”, — каже мама-вихователька Світлана Распертова.

Як живеться у селі розповідає вихованець будинку сімейного типу Дмитро:

“Маю тут багато друзів. Все село мене знає. Зі всіма привітався, на другий день вони зі мною вітаються, катаюся на велосипеді тут чи по річці ходжу з дівчатами”.

Три тижні тому родина взяла до себе на виховання шістнадцятирічного Дениса.

“Подзвонили з Донецької області і кажуть: “Візьмете дитину?” Так виходить, що з Донецької області треба всіх дітей евакуювати, тому що там дуже страшно. Я коли їздив за ним, то біля міста дві ракети впало. Швидко приїхав, два дні і назад додому”, — каже батько-вихователь Олексій Распертов.

Свого першого прийомного сина родина взяла у 2011 році, з інтернату, де працювала Світлана. А у 2014 році подружжя оформило статус дитячого будинку сімейного типу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин