Україна і світ

Виступ Зеленського і Дуди у Польщі 5 квітня – головне

Російський режим, який пішов війною проти України, паде, а поляки та українці більше ніколи не будуть розділені Кремлем у своєму шляху пліч-о-пліч.

Про це заявив президент Володимир Зеленський і його польський колега Анджей Дуда під час виступу на подвір’ї Королівського замку у Варшаві ввечері 5 квітня.

Український лідер розпочав свою промову польською мовою та заявив, що чотири кольори прапорів України та Польщі – сильніші за триколор Росії.

Зараз дивляться

– Щоразу, коли український прапор повертається на українські землі, міцнішає і польський прапор. Жовто-синій та біло-червоний – ці чотири кольори міцніші, за ворожий триколор, – сказав він.

Президент наголосив, що Польща та Україна дружні країни, які разом б’ються за свободу, обопільну незалежність двох держав, за рідну Європу, спільний дім для українців та поляків.

– Кожен успішний бій українських героїв за нашу незалежну державу додає захисту і польській незалежності. Польські (САУ, – Ред.) Krab та (ПЗРК, – Ред.) Piorun в руках українців, які повертають нашим людям свободу – додають міцності і вашій свободі. Ось, що означає вміння українців і поляків будувати нашу переможну історію пліч-о-пліч, – сказав Зеленський.

Український президент додав, що незалежність України стане гарантією того, що у протистоянні з Росією також вистоять Молдова, Грузія та Білорусь.

– Коли ми з вами вільні – це гарантія, що свобода буде міцною в усіх наших сусідів в ЄС. Румунія, Литва, країни Балтії – всі сильніші, коли ми вільні. Коли ми вільні – це гарантія, що свобода вистоїть в Молдові, не полишить Грузію і обов’язково прийде в Білорусь, – сказав він.

Володимир Зеленський заявив, що чим більше свободи буде навколо України та Польщі, тим більше гарантій того, що Росія справедливо відповість за воєнні злочини в Биківні, Бучі, Катині та Смоленську.

Він додав, що російський режим, який прийшов в Україну з війною, впаде, а сама тиранія програє в історії тоді, коли вона програє на українській землі.

– Паде і цей режим, який пішов війною проти нас. Він приніс могили Україні, щоб потім принести могили знову і Польщі, і всій вільній Європі, а ми боремося пліч-о-пліч. Він приніс депортації українцям, щоб потім принести знову й іншим, чия свобода дихає на землях, які Росія збирається вкрасти, а ми захищаємося пліч-о-пліч, – сказав він.

Український лідер додав, що війна поховає російський імперіалізм.

– Ми повернемо все це зло епітафією російському імперіалізму… Ми з тобою, Польща, пліч-о-пліч. Ми встановимо свободу в Європі назавжди. Тиранія програє в історії, коли вона програє в Україні. Москва більше не буде вбивати, а Санкт-Петербург не буде ділити, – заявив він.

Зеленський також перерахував польські міста, які допомагали українцям.

– Дякую за те, що українські діти в Польщі можуть жити в повазі, а дорослі українці отримали від польської держави право, яке гарантує їм такі ж права та можливості, які мають поляки, – наголосив він.

Володимир Зеленський також подякував волонтерам, які допомагають українцям у Польщі, а також в Україні, де вони ризикують своїм життям.

Президент Зеленський також закликав партнерів не зупинятися у солідарності, оскільки, “коли битва вимагає артилерії, її варто надавати”, “коли перемога вимагає танків, їхній гуркіт має зазвучати на передовій”.

– Коли незалежність потребує повітря, не потрібно звертати увагу на те, як відреагує Росія на літаки. Не варто думати, яке число буде безпечніше поряд з літерою F – 16 – треба діяти, – сказав Зеленський.

Що сказав Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що єдиною умовою миру в Україні може бути тільки повне виведення російських військ з території України до її міжнародно визнаних кордонів.

Він попередив про неможливість укладення “невигідного” для України миру, який, за його словами, “полягатиме в тому, що Росія й надалі окуповуватиме українські землі”.

– Тільки Україна має визначати умови. Єдина вимога – повне виведення військ з території України. Про жодні переговори і рішення над головами українців не може бути й мови, – заявив він.

За словами Дуди, “якщо хтось починає такі розмови, я запитую: “Ти був у Бородянці? Бучі? Ірпені? Тоді їдь і подивися”.

– Україна буде вирішувати, а ми будемо стояти на сторожі цього. Ми відправляємо послання Кремлю – вам не вдасться нас посварити і розділити. Ніколи більше, – сказав польський лідер.

Він додав, що до вирішення і завершення війни ще далеко, а Україна потребує підтримки, подальших поставок сучасного озброєння. Польща була і є одним із лідерів у цій підтримці.

Нагадаємо, 5 квітня президент Володимир Зеленський прибув з візитом до Варшави, де зустрівся з польським президентом та прем’єром. За підсумками зустрічі з очільником уряду Польщі Матеушем Моравецьким, український президент заявив, що між державами був погоджений важливий оборонний пакет.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Крім того, канцелярія президента Польщі повідомила, що Дуда нагородив Зеленського найвищою відзнакою Польщі – орденом Білого Орла.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-04-06 01:34:48

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин