Україна і світ

Вистачить усім охочим: Шмигаль про безкоштовну вакцину проти Covid-19

В Україні у 2021-2022 роках лише 50% населення матиме змогу вакцинуватися від Covid-19 безкоштовно в рамках національного плану.

Вистачить усім охочим: Шмигаль про безкоштовну вакцину проти Covid-19

Про це під час Свободи слова на телеканалі ICTV заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, вакцинація стартує у лютому. Україна незабаром отримає 1 млн доз, а також 200 тис. штук від COVAX в рамках першого етапу постачання.

– Вакцини цього року вистачить всім охочим. У нас контрактів на понад 30 млн доз. Тому всі черги на вакцинування, згідно з національним планом, будуть дотримані. Вся інфраструктура підготовлена. В Україні працюватимуть 500 мобільних бригад та 4 тис. пунктів для вакцинування, – підкреслив Шмигаль.

Він додав, що в Україні безкоштовна вакцинація проходитиме у п’ять етапів.

– У нас є можливість вакцинувати всіх людей, які підпадають під ці етапи. Проте це буде добровільна справа. Крім цього, буде можливість вакцинуватися платно у тих компанії, які завезуть вакцину. До цього дійдуть всі країни. Паралельно з безкоштовною функціонуватиме вакцинація на комерційних засадах. Це також не заборонено, коли вакцина сертифікована та ліцензована у країні, – зазначив Денис Шмигаль.

Він наголосив, що безкоштовно вакцину зможуть отримати всіх охочі, згідно з нацпланом. Він передбачає вакцинацію 50% населення у найближчі два роки.

Коли в Україні можна буде придбати вакцину від коронавірусу

У МОЗ України також прогнозують, що громадяни зможуть самостійно прищеплюватися від коронавірусу, проте власним коштом.

Легальна вакцина проти коронавірусу з’явиться на комерційному ринку ближче до літа 2021 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-26 00:25:54

Back to top button