Випив води – потрапив у реанімацію. На Львівщині госпіталізували чоловіка з лептоспірозом

Мешканець Львівщини потрапив у реанімацію із лептоспірозом після вживання води. Про це Львівському порталу повідомили в обласному центрі контролю і профілактики хвороб.
Даних про вік чи місце проживання хворого немає. Епідрозслідування встановило, що чоловік міг заразитись збудником лептоспірозу при вживанні води із джерел нецентралізованого водопостачання.
Перші симптоми у нього з’явилися наприкінці березня: втрата свідомості, шлунково-кишкові розлади, жовтяниця, біль у литкових м’язах. Станом на початок квітня він перебуває в реанімації однієї з лікарень на Львівщині.
Це вже третій підтверджений випадок лептоспірозу на Львівщині у 2025 році. Торік загалом їх було 30.
Зазначимо, лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira. Найчастіше джерелом інфікування є мишовидні гризуни. Але переносниками інфекції можуть бути також бабаки, собаки, велика рогата худоба, свині та коні.
У Центрі громадського здоров’я додають, що бактерія Leptospira пошкоджує кровоносні судини організму та може призвести до ураження печінки, нирок, м’язів, супроводжується тривалою лихоманкою. Захворювання має важкий перебіг у понад 70% госпіталізованих хворих, і може вимагати реанімаційного втручання. Летальність лептоспірозу становить близько 20%.
Збудник лептоспірозу може потрапити в організм навіть при найменших подряпинах чи мікротріщинах на шкірі та слизових оболонках.
Лептоспіроз має дві клінічні форми:
- Жовтянична форма:інкубаційний період триває від одного до двох тижнів, після чого різко піднімається температура до 40°C, з’являються інтенсивні болі в м’язах та збільшується печінка, жовтіють очі та шкіра.
- Безжовтянична форма:інкубаційний період становить від двох до десяти днів. Захворювання супроводжується підвищеною температурою, слабкістю, ДВЗ-синдромом (порушення згортання крові), менінгеальними симптомами та збільшенням печінки.
Серед можливих серйозних ускладнень хвороби – ниркова та печінкова недостатності, міокардит, перикардит, легенева кровотеча, менінгіт, енцефаліт тощо.
Щоб вберегтися, епідеміологи рекомендують:
- уникайте купання та риболовлі у водоймах, не призначених для цього;
- користуйтесь рукавичками під час господарських робіт;
- завжди мийте овочі та фрукти;
- вживайте лише якісну, безпечну питну воду.
За будь-яких проявах недуги не зволікайте і відразу зверніться до лікаря!
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-04-07 16:50:00