Україна і світ

Вільнюс отримав від України відзнаку «Місто-рятівник»

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 24 січня, своїм Указом №30/2023 присвоїв місту Вільнюс почесну відзнаку «Місто-рятівник».

З моменту започаткування почесної відзнаки її присвоїли польським містам Жешуву та Перемишлю, які знаходяться неподалік від українсько-польського кордону і першими приймали українців, вимушених покинути рідні домівки, рятуючись від російських загарбників.

Також відзнаку «Місто-рятівник» Президент України у жовтні минулого року присвоїв столиці Чехії Празі.

Таким чином, столиця братньої Литви стала четвертим містом, якому присвоєне почесне звання. У документі йдеться, що почесна відзнака «Місто-рятівник» присвоєна за виявлені гуманізм, милосердя і солідарність з Українським народом, всебічну допомогу громадянам України, які вимушено залишили Батьківщину внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, а також вагому підтримку України у захисті її незалежності та суверенітету.

Почесна відзнака «Місто-рятівник» встановлена Президентом України наприкінці травня минулого року для відзначення виявлених жителями міст іноземних держав гуманізму, милосердя, солідарності з Українським народом у відстоюванні ідеалів свободи, миру та демократії, а також підтримки нашої держави у захисті її незалежності та суверенітету під час відсічі збройної агресії російської федерації проти України.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-01-24 15:29:06