Львівський портал

Виконував пропагандистські доручення Кіріла: єпископу УПЦ МП оголосили підозру

Колишній очільник Кіровоградської єпархії УПЦ Московського патріархату, виконуючи вказівки РПЦ Кіріла, виправдовував збройну агресію РФ та окупацію Криму, а також розповсюджував серед вірян російську пропаганду. Про це Львівському порталу повідомили у Службі безпеки України.

Йдеться про єпископа УПЦ МП, який раніше очолював Кіровоградську єпархію. Спецслужби зібрали беззаперечні докази його роботи на Росію та підривної діяльності проти України.

«Єпископ входив до найближчого оточення московського патріарха Кіріла, з яким координував поширення прокремлівських поглядів в регіоні. Для цього митрополит був на постійному зв’язку з очільником РПЦ і виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії та захоплення частини території України, зокрема Криму. Вказівки з Москви надходили у вигляді письмових циркулярів, а також під час особистих зустрічей на території РФ», – кажуть у спецслужбі.

e687ccd33f562fb0bfae93017c635fb6

Встановлено, що у церквах громади людям роздавали пропагандистську літературу, яку друкували багатотисячними накладами в типографіях країни-агресора. У цих книгах російські «автори» ставили під сумнів українську державність і вихваляли кремлівський режим.

Під час обшуків на території єпархії правоохоронці виявили значну кількість ворожих друкованих матеріалів і документи із доказами листування з московськими «кураторами».

646939ba216b23e9dc3fb6da305eed40

2e5eb03a3289187843675511bc5b2dc9

В СБУ наголошують, що результати ініційованої незалежної експертизи довели, що злочинна діяльність московського попа загрожує державній безпеці України.

Єпископу УПЦ МП оголосили підозру за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Наразі триває досудове розслідування, встановлюються всі деталі та обставини підривної діяльності російського агента.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2022-12-02 16:11:21