Відтепер усиновлювати дітей можна через «Дію»
Унаслідок російської агресії тисячі українських дітей втратили батьків. Однак чимало родин готові взяти на себе виховання сиріт, що постраждали через війну. Задля спрощення процедури на порталі «Дія» запроваджено онлайн-послугу «Усиновлення: реєстрація кандидатом».
Відтепер заяву про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі можна подати не лише офлайн, а й онлайн у будь-який час та завантажити всі необхідні документи.
Подання заявки безплатне і займає не більше як 30 хвилин. Після її опрацювання служба у справах дітей перевірить житлові умови заявника та, якщо усе відповідає вимогам до усиновителя, направить на навчання й подальшу реєстрацію кандидата в усиновлювачі.
— Зараз в Україні потребують усиновлення близько 16 тисяч дітей, в тому числі й ті, які осиротіли за період війни, а також діти, що потребували усиновлення до 24 лютого. Стратегія держави — щоб будь-яка дитина, позбавлена батьківського піклування, могла набути родину. Ми або шукаємо родичів, які можуть взяти опіку над цією дитиною, або тих, хто готовий стати батьками для цієї дитини через усиновлення чи прийомні сім’ї, — зазначила в ефірі «Суспільне. Новини» заступниця Міністра соціальної політики Уляна Токарєва.
Заклад інституційного догляду — не те місце, де мають зростати діти. Держава робить усе можливе, щоб знайти осиротілим малюкам родини. На порталі «Дія» також можна подати заявку на консультацію з усиновлення дитини й отримати відповіді фахівців. За словами Уляни Токарєвої, вже більше як 700 осіб подали заявки на консультацію і 150 осіб подали пакети документів як майбутні усиновлювачі.
Як подати заявку на статус кандидата в усиновлювачі?
1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі «Дія».
2. Оберіть послугу в списку, а саме «Усиновлення: реєстрація кандидатом».
3. Заповніть базові дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та про дітей, яких хотіли б усиновити: стать, вік тощо.
4. Дочекайтеся отримання даних з реєстрів — до 15 хвилин.
5. Продовжте заповнювати заяву — завантажте потрібні документи, перелік яких визначається за заповненими відомостями та отриманими з реєстрів даними.
6. Підпишіть заяву електронним підписом та надішліть її на опрацювання.
До пакета документів є певні вимоги, має бути підтверджено стан здоров’я усиновлювачів, наявність умов проживання для дитини, рівень прибутку, достатній для утримання дитини.
— Держава розглядає усиновлення як народження дитини, навіть є такий вислів «діти, народжені серцем». Тому в цьому випадку передбачена така ж грошова допомога, як у разі народження дитини. Крім того, усиновлювачам надається відпустка, щоб вони допомогли дитині адаптуватися в перші місяці в новій родині, — зазначила заступниця Міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.
Водночас вона підкреслила важливість етапу навчання майбутніх усиновлювачів, адже вони повинні вміти створити відповідні умови — психологічні та побутові — для дитини, яка пережила стрес від війни чи інших життєвих обставин. Лише після навчання усиновлювачі знайомляться з дитиною. Якщо дитина погоджується, щоб саме ці дорослі стали її батьками, починається процедура усиновлення.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Цифровізація процедури усиновлення реалізується в рамках проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни». Це дозволить стимулювати усиновлення й ще більше дітей та батьків зможуть знайти одне одного.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-10-12 17:29:26