Відрізняє дрони від птахів: що відомо про радари, які Нідерланди передадуть Україні
Як повідомляла нещодавно АрміяInform, відповідний контракт було укладено Міноборони Королівства з компанією Robin Radar Systems в Гаазі.
Радари Robin Radar Systems призначені для виявлення невеликих дронів, відрізняючи їх від інших об’єктів, як-от птахи. Унікальною особливістю окремих зразків радарів від нідерландського виробника є їхня здатність працювати під час руху на транспортному засобі, що забезпечує підвищені експлуатаційні можливості.
Мобільний характер цих радарів ускладнює для противників їх виявлення та нейтралізацію, забезпечуючи безперервне виявлення повітряних загроз. Ці радари відіграватимуть вирішальну роль у протидії атакам безпілотників росії, забезпечуючи суттєві оборонні можливості для України.
Радари MAX, ELVIRA та IRIS, запропоновані Robin Radar Systems, надають передові рішення для виявлення та відстеження дронів, що підходять для різних умов.
Радар MAX з його 360-градусним 3D-покриттям може виявляти і відстежувати тисячі об’єктів, що рухаються одночасно, надаючи оновлення в реальному часі та точні дані за рахунок швидкого обертання. Розроблений для аеропортів та вітрових електростанцій, він особливо підходить для умов, де безпека польотів має вирішальне значення.
ELVIRA, 2D-радар, спеціально розроблений для виявлення дронів, використовує передові технології, як-от мікродоплерівська класифікація, що ефективно відрізняє БПЛА від інших об’єктів, пропонуючи просту інтеграцію із системами управління та контролю.
Robin Radar Iris® — це 3D-радар малої дальності, що працює в частотному діапазоні X і призначений для виявлення та ідентифікації безпілотників. Це частотно-модульований радар безперервної хвилі з двома незалежними радіочастотними системами, дві пари антен яких діаметрально протилежні передачі та прийманню.
IRIS — легкий 3D-радар, що розгортається менш ніж за 15 хвилин, може виявляти дрони на швидкості до 100 км/год, що робить його ідеальним для швидкого розгортання в польових умовах.
Вага цих РЛС становить 29 кг, вони розгортаються за 15 хвилин та забезпечують круговий огляд, інструментальна дальність якого становить до 5 км. Системи можуть виявляти БПЛА, вага яких становить 3 кг — з відстані 4 км, а 1,4 кг — з 2 км.
«Ця трикоординатна РЛС працює у X-Band діапазоні, тобто на довжині хвилі 3,75–2,5 см та на частотах 8–12 ГГц. Ширина променя становить 6 градусів, а швидкість сканування — 1 секунда, — розповіли аналітики. — Щодо можливості роботи під час руху, то дозволена швидкість до 100 км/год та кути до 10 градусів».
Також існує проєкт інтеграції IRIS від компанії Robin Radar з оптичною автономною системою спостереження Vision Flex CUAS від OpenWorks Engineering, що збільшує ефективність виявлення та розпізнавання цілей.
Експерти з ІКК Defense Express вважають, що ці малогабаритні установки стануть ідеальним доповненням до роботи малих вогневих груп, які займаються виявленням цілей. Також вони можуть стати у пригоді для прикриття від загрози під час маршів, наголошують фахівці.
У контексті війни в Україні, де безпілотники все частіше використовуються для розвідки та атак, ці радари допоможуть надати цінні можливості для протидії повітряній загрозі. Їхня здатність швидко виявляти, відстежувати та класифікувати безпілотники дозволить українським силам краще передбачати та нейтралізовувати атаки безпілотників, посилюючи свій захист від повітряних ударів.
Радар IRIS від компанії Robin Radar. Відео: Robin Radar Systems
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Радар для виявлення дронів IRIS®. Відео: Robin Radar Systems
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-09-14 06:20:44