Відбудований з попелу: у Парижі через п’ять років після пожежі відкрився Нотр-Дам
У Парижі відбулася церемонія собору Нотр-Дам через п’ять років після того, як це надбання європейської цивілізації постраждало в пожежі.
Церемонія проходила у французькій столиці під об’єктивом тисяч камер.
Пожежа, реставрація та відкриття Нотр-Дама
Собор, якому 861 рік, був практично повністю знищений внаслідок руйнівної пожежі у квітні 2019 року.
Після пожежі на відновлення пам’ятки було зібрано понад €840 млн у вигляді пожертвувань.
Сама церемонія відкриття проходила всередині собору через прогноз сильного вітру в Парижі.
Під час церемонії були присутні понад 50 світових лідерів з усіх частин світу. Зокрема, на відкритті президент Франції Еммануель Макрон зустрівся з обраним президентом США Дональдом Трампом, а також із президентом України Володимиром Зеленським пізніше того самого дня.
United States, Ukraine, and France. Together on this historic day. Gathered for Notre-Dame. Let us continue our joint efforts for peace and security. pic.twitter.com/hEYGEklihT
— Emmanuel Macron (@EmmanuelMacron) December 7, 2024
Крім світових лідерів, на заході були присутні тисячі гостей і жителів Парижа, які були запрошені французькою владою.
З ранку в суботу люди почали займати місця в перших рядах в обгородженій зоні навколо Нотр-Дама, яка вміщає близько 40 тис. осіб.
Глядачі, які перебували далеко від собору, могли спостерігати за церемонією на гігантських екранах, встановлених уздовж річки Сена.
Велика територія навколо 800-річного монумента була оточена, встановлений потужний периметр безпеки, подібний до буферної зони, створеної під час літніх Олімпійських і Паралімпійських ігор цього року.
Початок церемонії відкриття Нотр-Дама
З початком церемонії, трохи пізніше сьомої години вечора за місцевим часом, дзвони собору задзвонили.
У відповідь на дзвін дзвонів люди зовні відреагували радісними вигуками та оплесками.
Саме відкриття собору Паризької Богоматері очолив архієпископ Лоран Ульріх. Він ударив у двері собору палицею, після чого Нотр-Дамом розійшлися хвилі світла, створені потужними проекторами.
Після цього священнослужителі увійшли всередину собору.
Початок церемонії та ходу священиків супроводжував церковний хор.
На самій церемонії були присутні піаніст Ланг Ланг, віолончеліст Йо-Йо Ма та співак Претті Йенде. Однак це лише деякі з артистів, які взяли участь у відкритті собору.
Виступаючи перед початком літургії, президент Франції Макрон сказав, що насамперед хотів би висловити “подяку французької нації” тим, хто працював над відновленням будівлі XII століття.
– Ми повинні дорожити цим уроком крихкості, смирення і волі і ніколи не забувати, як багато значить кожна людина, і як велич цього собору невіддільна від роботи всіх, – сказав він.
Макрон говорив про те, що будівля займає центральне місце в історії Франції та Парижа, а також у французькій культурі. Він також похвалив швидкість і якість реставраційних робіт, які, за його словами, дехто вважав нездійсненними після пожежі.
– Ми заново відкрили те, на що були здатні великі нації: реалізували неможливе, – сказав Макрон.
Він також сказав, що собор служить “приємною метафорою” для сучасної французької нації та її цінностей, таких як братерство.
– Нотр-Дам говорить нам, що наші мрії, навіть найсміливіші, можливі тільки за наявності волі кожного та участі всіх. Наш собор нагадує нам, що ми є спадкоємцями минулого, яке більше за нас, і яке може зникнути в будь-який день, – сказав він.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Він закінчив свій виступ словами про те, що сьогодні всі гості столиці Франції можуть розділити радість і гордість: “Хай живе Нотр-Дам де Парі, хай живе Республіка, хай живе Франція!“.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-07 22:25:00