Україна і світ

Відбудова спортивних об’єктів та бан для РФ на турнірах – Зеленський зустрівся з главою МОК

Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах у неділю, 3 липня, відвідав Київ та зустрівся з президентом Володимиром Зеленським.

За підсумками зустрічі відбувся їхній спільний брифінг. Глава держави наголосив, що російське вторгнення стало “жорстоким ударом” по українському спорту.

— Більше 100 тис. українських спортсменів не мають можливості сьогодні тренуватися. Сотні спортивних об’єктів сьогодні зруйновані. Це великі об’єкти спортивної інфраструктури й об’єкти на базі наших шкіл та українських університетів, на базі спортивних клубів.

Багато українських спортсменів пішли до лав Збройних сил України захищати нашу державу, захищати її на полі бою, – заявив Зеленський.

Президент розповів очільнику МОКу, що з початку повномасштабної війни в Україні загинули 89 спортсменів і тренерів, а 13 опинилися у російському полоні.

Зеленський подякував Баху за рішення виділити новий пакет підтримки для українських олімпійців.

— Цінуємо ініціативу щодо проведення спеціальної донорської конференції під егідою МОК заради відновлення спортивної інфраструктури в Україні, – заявив він.


Також він розповів, що обговорив з Бахом необхідність продовжувати міжнародні зусилля, щоб представники Росії не могли брати участі у міжнародних спортивних змаганнях: Не можна допускати, щоб держава-терорист використовувала спорт для просування своїх політичних інтересів та пропаганди.

Зеленський подякував за позицію глави МОК щодо відсторонення російських та білоруських спортсменів від змагань під егідою МОК.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-07-04 00:48:36

Back to top button