Україна і світ

Видатний польський кінорежисер Єжи Гоффман звернувся до українських захисників

Видатний польський кінорежисер  та сценарист Єжи Юліан Гоффман, відомий нашому глядачеві за такими стрічками, як «Знахар» (1982 р.), «Вогнем і мечем» (1999 р.), «Україна – становлення нації» (2008 р.), звернувся до солдатів та офіцерів  ЗСУ з мотиваційною промовою.  

«Звертаюсь до вас, героїчні захисники України. До вас, солдати та офіцери української армії. Зробив би то раніше, але знав, що не слова вам потрібні, а зброя. Те, що сказав Президент Сполучених штатів у Києві й у Варшаві — це не слова. То — декларація, декларація керівника найпотужнішої країни, найбільшої сили в світі. Вільний світ не дозволить  програти Україні. Зброя, яку отримуєте і будете отримувати, дозволить вам перемогти жорстокого загарбника», — сказав знаний митець.

Єжи Гофман запевнив, що мужністю українського народу та її армії вражений увесь світ: «Я вражений народом, який створив армію, яка має такі частини, як «Азов», таких керівників, як ваш залізний генерал Залужний, зрештою таких солдатів, як актор і міністр Нищук. У списку сотні відомих і тисячі невідомих героїв. Маєте серед керівників таких людей, як пан Данилов. А ваш Президент став символом вільного світу і назавжди увійшов до сторінок історії. Морально ви вже виграли цю війну. Ви виграли, бо власною кров’ю і великою кількістю жертв викарбували право увійти до переліку вільних європейських країн, які охороняються НАТО — найпотужнішим оборонним  союзом у світі.

Зараз  маєте виграти цю війну обов’язково. Полеглих і вбитих ніхто не воскресить, але такою є ціна свободи. Ми, тут — у Польщі — найкраще про це знаємо. Саме тому відкрили перед вами і наші серця, і наші будинки».

Єжи Гоффман народився у 1932 році у Кракові, до 1938 року жив на Лемківщині та у Тернополі. У віці 8 років був вивезений разом із родиною у табір спецпереселенців  до Сибіру, тож знає усі «принади» русского міру: «Я дитиною пережив драму війни так, як сьогодні переживають ваші діти. Бачив кладовище варшавських руїн, з великим трудом відбудовували нашу країну, бо москва нам не дозволила скористатися запропонованим Заходом планом Маршалла, який підняв з руїн за короткий час цілу Європу».

Режисер впевнений, що за допомогою вільного світу ми відбудуємо Україну, котра стане сучасною, багатою європейською країною. 

«Я вже старий чоловік, але впертий. І хочу дожити до тієї миті, бо зичу вам цього від самого серця.  Я — польський артист і член Академії мистецтв України Єжи Гоффман. Слава Україні! Героям слава!» — цими словами завершив своє звернення до ЗСУ відомий польський митець.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-01 13:07:41