Україна і світ

Від коронавірусу до нових катастроф. Головні теми YES 2021

Політики, дипломати та бізнесмени – близько 70 лідерів думок з 20 країн світу зібрались цього тижня на YES Brainstorming у Києві, організованому Ялтинською європейською стратегією та Фондом Віктора Пінчука.

Як же запобігти майбутнім катастрофам? Пошук рецептів і став темою мозкового штурму в Україні, якій досвіду виживання не займати.

Зеленський зазначив, що Covid-19 урівняв всі країни. Та світ не робить висновків.

Дискусію спричинило запитання про реформи в Україні. Президент вважає, що українську реальність часто зображують карикатурно, в стилі картинок з журналу Крокодил. У західних експертів свої аргументи.

Допомогти українській владі з реформами прямо під час YES запропонував випускник Кембриджу Артем Шаіпов.

Володимир Зеленський на YES заявив, що не відкидає ймовірність повномасштабної війни з Росією. Хоча, наважившись на такий крок, Кремль зробить найбільшу помилку. У Москві слухали YES уважно. І відреагували миттєво, мовляв, не хочуть  апокаліптичних передбачень. Та на думку фахівців, Кремль продовжить підтримувати градус ескалації.

Добудова Північного потоку — подарунок для Путіна. Ще одним називають вихід США з Афганістану, який обернувся справжньою гуманітарною катастрофою. На YES обговорювали значення цього для світу та України.

Ексклюзивно для Фактів тижня Джон Болтон сказав, що українське питання у Вашингтоні навряд чи відійде на другий план через Афганістан.

Китайській загрозі на форумі YES цього року приділили особливу увагу. Така велика зосередженість західного світу на Піднебесній може створити проблеми й Україні.


Україна повинна, насамперед, робити великі зусилля сама. Про виклики та нові можливості, умови для інвесторів, суспільних змін на YES говорили й президент України, і українські експерти, чиновники, і світові політики.

Екс-прем’єр Великобританії Тоні Блер зазначив, що Захід повинен допомагати фінансово і військово насамперед тим країнам, які всередині мають ефективну владу.

РФ почала використовувати Північний потік-2 як зброю

Російська Федерація вже почала використовувати газопровід Північний потік-2 як зброю проти України.

Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак під час форуму YES Brainstorming, який проходить у Києві 11 вересня.

– Росія почала використовувати Nord Stream як зброю проти України. За даними біржі IC Future, під час торгів ціна жовтневого ф’ючерсу на газ на індекс TTF перевищила $700 за 1 тис. кубометрів на максимум, досягнувши €57,25 за МВт/год, – сказав Єрмак.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-13 16:07:30

Back to top button