Від чого залежить схильність людини до алкоголю: польські вчені роз’яснили на пальцях
Польські вчені провели незвичне дослідження, результати якого оприлюднили в науковому журналі. І там його прийняли до публікації.
У цьому б не було нічого дивного, але мова йшла про те, що схильність до алкоголю можна передбачили за довжиною пальців рук.
Підмізинний палець відповідає за шкідливі звички
Виявилося, що це дійсно працює. Так, якщо у людини підмізинний палець довший за вказівний, вона має більшу схильність до спиртного.
І це ніяка не хіромантія. Все пояснюється досить просто і логічно. Довжина пальців формується в утробі матері під впливом статевих гормонів: вищі рівні тестостерону призводять до появи довших підмізинних пальців. І здебільшого саме таке співвідношення довжини пальців на руках зустрічається у хлопчиків.
Ця риса залежить від співвідношення в організмі вагітної матері чоловічого статевого гормону тестостерону та жіночого естрогену.
Як з’ясувалося, кількість цих гормонів під час ембріонального розвитку може спровокувати появу шкідливих звичок. Саме тому лікарі наполягають на необхідності контролювати можливі гормональні збої у вагітних.
Ризиковану поведінку диктує тестостерон
Чоловіки, які мають довгий підмізинний палець, більше за жінок споживають алкоголь та мають вищі показники смертності від зловживання ним.
Дослідники знайшли підтвердження цієї версії, вимірявши довжину пальців у 169 жінок і 89 чоловіків, які попередньо пройшли тест щодо їхніх звичок вживання алкоголю.
Як виявилося, чим більшим було співвідношення довжини підмізинного пальця до вказівного, тим більше грамів алкоголю на тиждень споживали представники обох статей.
Різниця у співвідношеннях довжин пальців на різних руках мала менший, але статистично значущий зв’язок.
Науковці все ж наголосили, що зв’язок між співвідношенням довжини пальців і споживанням алкоголю може бути опосередкованим.
Проте, все ж не варто відкидати, що причина – у більш ризиковій поведінці (алкоголь, наркотики, екстрім) тих, хто піддавався впливу вищих рівнів тестостерону під час ембріонального розвитку.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: American Journal of Human Biology, Наука
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-06 16:49:00