Україна і світ

Вибори скоро, – Аваков про те, чому місцеві політики не заспокоїли людей у Нових Санжарах

Евакуйованих з Уханя українців та іноземців поселили у санаторій у Нових Санжарах. Там вони перебуватимуть протягом 14 днів на обсервації. Місцеві мешканці не дуже зраділи цьому і розпочали акції проетсту. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пояснив, чому місцева влада не заспокоювала людей.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в ефірі “Свободи слова” сказав, що напередодні запросив до закритого кабінету декількох місцевих політиків. 

Він наголосив, що пояснив політикам усе, що відбуватиметься під час обсервації.

Стічні води ми знезаражуємо, все сміття знищуємо тощо. Вони відповіли: “Ми вас розуміємо, але ви зрозумійте, що у нас вибори скоро”,
– повідомив Аваков. 

Надвечір 20 лютого ситуація погіршилася. Коли автобус з людьми в’їхав до Нових Санжар, місцеві закидали його камінням, розбивши скло. У відповідь на це евакуйовані складали руки у форму серця.

Причини, чому мешканці Санжар виступають проти:

  • Вони бояться заразитися коронавірусом.
  • Місцеві впевнені, що така дурна слава негативно позначиться на репутації курортного селища.
  • Банальний брак інформації щодо того, що насправді планує робити влада.

Сутички у Нових Санжарах: головне

  • Сутички у Нових Санжарах розпочалися 19 лютого, коли місцеві дізналися, що евакуйованих з Уханя везуть саме в їхнього селища. Вони влаштували масові протести та блокування доріг – це тривало до вечора 20 лютого.
  • Через погіршення ситуації на місце з’їхалися поліція та Нацгвардія з бронетехнікою. Люди перекривали дороги, палили шини та влаштували сутички з правоохоронцями.
  • Місцеві кидали камінням в автобуси з вигуками: “Ганьба”. Евакуйовані у відповідь показували серця. Зрештою, всі автобуси заїхали до медцентру, а евакуйовані люди там розмістилися.
  • Внаслідок сутичок загалом постраждали 9 правоохоронців і 1 цивільний.
  • Поліція затримала 24 людей та відкрила 5 справ за фактом масових заворушень. Затриманим загрожує до 8 років ув’язнення.

Коронавірус
Факти про коронавірус / Інфографіка 24 каналу

Джерело Телеканал новини «24»

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close