Україна і світ

Велика Британія оголосила вміст нового пакету військової допомоги Україні

росії жодним чином не вдалося зламати волю українського народу чи змінити політику його лідерів, незалежно від того, наскільки російська агресія проти України була жорстокою.

Про це повідомив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

«Ми продовжуємо уважно стежити за тим, як розвиватиметься російська ударна кампанія великої дальності, оскільки вона все глибше виснащує її стратегічні запаси сучасних ракет. Примітно, що зараз росія використовує примусову працю засуджених для виготовлення зброї. Проте Україна продовжує успішно використовувати свою далекобійну артилерію, надану на міжнародному ринку», — зазначив Бен Воллес.

Очільник британського оборонного відомства у відповідь на триваючу агресію росії проти України оголосив про найбільш значний на сьогодні пакет бойової потужності для прискорення успіху України.

Зокрема, до пакету допомоги входить:

  • танки Challenger 2 з броньованими евакуаційно-ремонтними машинами;
  • гармати AS90. Це батарея з восьми гармат у високій готовності та ще дві батареї у різному ступені готовності;
  • сотні інших броньованих і захищених машин, включаючи Bulldog;
  • засоби для прориву мінних полів і подолання мостів вартістю 28 мільйонів фунтів стерлінгів;
  • десятки безпілотних авіаційних систем вартістю 20 мільйонів фунтів для підтримки української артилерії;
  • 100 000 артилерійських снарядів;
  • сотні більш складних ракет, включаючи ракети GMLRS, ракети ППО Starstreak і ракети ППО середньої дальності;
  • пакет запчастин для підтримки обладнання для модернізації до сотні українських танків і бойових машин піхоти.

«Хоча танки та AS90 будуть отримані з наших запасів разом із пов’язаними з ними боєприпасами, значна кількість інших пожертвувань закуповується на відкритому ринку або у сторонніх країн», — наголосив Бен Воллес.

Він додав, що цей пакет допомоги — це важливе збільшення можливостей України. Це означає, що Україна може перейти від опору до витіснення російських військ з української землі.

«путін не може виграти, але він так само впевнений, що продовжуватиме безпідставне насильство та людські страждання, доки його сили не будуть виведені з оборонних позицій і вигнані з країни. Для цього потрібен новий рівень підтримки – бойова потужність, досягнута лише з’єднаннями ескадрилій основних бойових танків, що діють разом з дивізіонними артилерійськими групами, і подальшим глибоким точним вогнем, що дозволяє наводити цілі на російські логістичні та командні вузли на більшій відстані», — резюмував Бен Воллес.

Міністр оборони України Олексій Резніков подякував Ріші Сунаку (прем’єр-міністр Великої Британії — ред.), Бену Воллесу (міністр оборони Великої Британії — ред.) та всьому народові Великої Британії за виділення чергового пакету військової допомоги.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-01-17 10:50:20