Львівський портал

Велика Британія анонсувала новий пакет військової допомоги на понад 580 млн доларів

Україна отримає новий пакет військової підтримки вартістю 450 млн фунтів стерлінгів (589 млн доларів). З них 350 млн фунтів стерлінгів надійде від Великої Британії, подальше фінансування надає Норвегія (через Міжнародний фонд для України під керівництвом Лондона). Про це повідомляє hromadske з посиланням на британський уряд.

Цей пакет включатиме 160 млн фунтів стерлінгів на ремонт та технічне обслуговування транспортних засобів та обладнання, яке Велика Британія вже надала Україні. Йдеться про партнерство британських компаній з українською промисловістю.

Також новий пакет включає фінансування для радарних систем, протитанкових мін і сотень тисяч безпілотників на понад 250 млн фунтів стерлінгів. Йдеться про високоманеврені FPV-дрони, їх закуплять у постачальників із Великої Британії та України.

Цю частину фінансують коштом Великої Британії та Норвегії. Пакет базується на роботі «коаліції безпілотників».

«2025 рік – критичний для України. Наше завдання як міністрів оборони — дати в руки українських бійців те, що їм потрібно. Ми повинні посилити стримування російської агресії, продовжуючи зміцнювати обороноздатність України», – сказав британський міністр оборони Джон Гілі у вступному слові на зустрічі «Рамштайн».

Загалом на 2025 рік Велика Британія виділила на військову підтримку України 4,5 мільярда фунтів стерлінгів військової підтримки.

Зазначимо, що перед цим Німеччина оголосила новий пакет допомоги Україні. До нього увійдуть чотири системи ППО Iris-T, а також ракети до системи ППО Patriot.

Як повідомляв Львівський портал, 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії проходить засідання Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн».

Попереднє засідання – перше після зміни адміністрації США – також відбулося у Брюсселі 12 лютого, його очолювала Велика Британія.

Тоді міністр оборони США Піт Гегсет оголосив, що повернення кордонів України до тих, які існували до 2014 року, не є реалістичною метою, та заявив, що США не вважають членство України в НАТО можливим підсумком мирного врегулювання війни.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Міноборони Великої Британії

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-04-11 13:19:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин