Вчені вперше дослідили гібрид астероїда та комети: що знайшли на поверхні
За допомогою космічної обсерваторії Джеймс Вебб астрономи з Флориди вперше детально вивчили загадкове небесне тіло, назване 2060 Хірон. Воно поєднує в собі характеристики астероїда та комети
Виявлений ще у 1977 році, Хірон належить до класу кентаврів — об’єктів, що рухаються між орбітами Юпітера і Нептуна. Але лише зараз вчені змогли дослідити його склад, і це стало справжньою сенсацією.
Що побачили на Хіроні
Хірон давно привертав увагу астрономів своєю незвичною поведінкою. Він має кільця з пилу та уламків, а під час нагрівання сонячними променями утворює хвіст газу і пилу, характерний для комет.
Завдяки інфрачервоному аналізу астрономи змогли побачити хімічний склад поверхні Хірона, на якій знайшли леткі сполуки, зокрема вуглекислий газ, метан, замерзлу воду, а також складні органічні молекули. Нічого подібного на таких небесних тілах раніше не виявляли.
– Ці результати унікальні. Вони відкривають нові знання про внутрішній склад Хірона і пояснюють його незвичайну поведінку, – зауважив співавтор дослідження, доктор Чарльз Шамбо
Цікаво, що вчені можуть одночасно спостерігати як поверхню кентавра, так і його газову хмару, яка утворюється на поверхні або трохи нижче.
– Ми можемо дослідити фізичні властивості льоду, його товщину, пористість і вплив радіації. Це дозволяє нам краще зрозуміти Хірон і схожі небесні тіла, – пояснила головна дослідниця, доктор Ноемі Пінілла-Алонсо.
Науковці планують продовжити спостереження за Хіроном, щоби з’ясувати природу утворення його льодових та кам’яних шарів та прослідкувати за поведінкою небесного тіла. Ці дані можуть допомогти зрозуміти ранні етапи формування Сонячної системи та пояснити, чому Хірон та інші кентаври є такими унікальними.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Тим часом інші дослідники нещодавно спрогнозували, скільки триватиме життя на Землі та як на цей показник вплине Сонце.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-06 17:26:00