Україна і світ

Вбиває мотивацію: вчені пояснили вплив соцмереж на мозок


Учені пояснили слово 2024 року brain rot (гниття мозку) від Оксфордського словника. За словами експерта, втрата концентрації та підвищення самотності від використання соцмереж дедалі більше обговорюється у світі.

Як надмірний перегляд соцмереж шкодить мозку

Поведінковий нейробіолог та авторка книжки Нестримний мозок Кіра Бобінет зазначає, що вплив соцмереж на наш організм дедалі більше тривожить суспільство.

– Зараз у тренді те, що люди відчувають труднощі з концентрацією уваги. Вони відчувають замутненість мозку, у них знижується концентрація. А тут ще й епідемія самотності, яка наче наступає на п’яти, бо ми не можемо ні на чому зосередитися, зокрема й на побудові стосунків, – зазначає Кіра.

За її даними, за постійне гортання контенту в Instagram і TikTok відповідає певна частина мозку – хабенула. Вона також відповідає за мотивацію та ухвалення рішень, і соцмережі можуть вбити нашу мотивацію до спроб.

Саме тому користувачі мережі постійно гортають контент, навіть якщо потрібно встати і зайнятися справами.

За словами вченої, не існує універсального рішення для запобігання такому стану.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Контент може не тільки нести шкоду мозку, а й небезпеку для життя. Приміром, наприкінці осені TikTok викликали до суду Венесуели через смертельні челенджі. Річ у тім, що восени померло троє дітей через проковтування або вдихання хімічних речовин – небезпечні ідеї вони побачили в соцмережі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-16 13:05:00