В ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщини
У складі Збройних Сил України утворили спецпідрозділ, який займатиметься захистом культурної спадщини під час війни. Про це Львівському порталу повідомили у Генштабі.
Новостворений підрозділ функціонуватиме у структурі цивільно-військового співробітництва ЗСУ. Він буде координувати дії, спрямовані на захист, збереження та запобігання знищенню об’єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою внаслідок бойових дій.
До складу цього підрозділу військовослужбовці, які мають освіту та попередній досвід роботи у сфері культури, археології, історії та музейної справи.
Рішення про створення підрозділу з захисту культурної спадщини прийняв Головком ЗСУ Олександр Сирський після тривалих консультацій з міжнародними партнерами, Міністерством культури та стратегічних комунікацій, а також із громадськістю.
«Ця ініціатива є ще одним доказом того, що Україна дотримується норм міжнародного права, виконує взяті на себе зобов’язання, максимально використовує всі існуючі механізми та інструменти захисту і збереження культурних цінностей в умовах збройного конфлікту», – вказано у повідомленні.
Зазначимо, що за даними Міністерства культури станом на грудень 2024 року в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення РФ пошкоджено або зруйновано 2130 заклади культури (музеї, галереї, театри, бібліотеки тощо). Це без врахування об’єктів, які є пам’ятками культурної спадщини.
У Генштабі додають, що створення цього спецпідрозділу є черговим заходом імплементації на національному рівні положень ч.2 ст. 7 Конвенції про захист та збереження культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, прийнятої у Гаазі 14 травня 1954 року.
Гаазька конвенція 1954 року – це головний міжнародний договір у сфері захисту культурних цінностей від небезпек збройних конфліктів. Документ став першою міжнародною угодою універсального характеру, яка зосереджена виключно на захисті культурних цінностей під час збройного конфлікту.
Україна ратифікувала Перший протокол про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту у 1956 році, Другий протокол – в 2020 році.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-21 14:09:00