В умовах жаркого клімату потужність двигуна російського «Прориву» падає на третину
Т-90М — це старий радянський Т-72Б зразка 1985 року з кількома конструкторськими рішеннями, в тому числі вкраденими з основних бойових танків Заходу (наприклад, комплекс захисту озброєнь «Накидка»). На цьому наголосив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Рудик під час брифінгу в Military Media Center.
За його словами, під час дослідження трофейного зразка Т-90М, захопленого нашими воїнами у вересні 2022 року, військовослужбовцями Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки ГШ ЗС України встановлені численні факти того, що цей «Прорив», це верхня межа того, що зміг витиснути російський ВПК із радянських розробок.
— Екстенсивна модернізація одного радянського танка за іншим давно вичерпала себе і вже призводить до зниження їхніх бойових можливостей. Тому ворог безуспішно намагається компенсувати відсутність якості кількістю, — зазначив Андрій Рудик.
Так, за словами представника Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки ГШ ЗС України двигун танка В-92С2Ф походить від двигуна В-2 зразку 1937 року, який стояв ще на радянському танку Т-34. Тобто, у цій частині Т-90М концептуально належить не до епохи перебудови, а до часів сталінізму.
— Про повне вичерпання модернізаційного ресурсу та моральну застарілість даного двигуна красномовно говорить один факт — в умовах жаркого клімату (наприклад на Півдні України) його потужність падає на третину, — повідомив Андрій Рудик.
Як зазначив Рудик, броньовий захист Т-90М концептуально не відрізняється від Т-72Б. Комплекс динамічного захисту «Релікт» є технологічним аналогом комплексу динамічного захисту «Контакт», що використовується на згаданому Т-72Б.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
— Реальність така, що єдине «конструкторське» рішення на яке спромоглися росіяни для посилення броньового захисту Т-90М — це навішування додаткової броні. Як продемонстрували бойові дії, машину це не лише не рятує, а й створює проблеми з маневреністю та мобільністю, — підсумував Андрій Рудик.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-16 11:21:23